MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Operačný systém: Marshmallow bez postranných panelov

Operačný systém sa až na niekoľko funkcií neodlišuje od súrodenca Galaxy S7 edge. Ak si odmyslíme funkcie spojené so zohnutým displejom, tak ide v podstate o kópiu systému práve z tohto smartfónu. Nájdete tu teda Android Marshmallow s novou nadstavbou TouchWiz, ktorá prináša novinky, ako nový vzhľad notifikačného panelu, vyhľadávanie aplikácií v menu, či možnosť nechať zmiznúť aplikačné menu a všetky ikony nechať premiestniť na plochu.

Viditeľnými zmenami prešiel hlavne notifikačný panel, ktorý zmenil farby a po vzore čístého Androidu podporuje už rozšírenú ponuku tlačidiel, ktoré sa objavia po druhom stiahnutí. Tie je možné usporiadať podľa potreby a toho, ktoré funkcie používate najčastejšie. Jeho vzhľad, ako aj vzhľad ďalších častí nadstavby, sa však dá zmeniť pomocou tém. Na výber ich je hneď niekoľko priamo v zariadení, pričom ďalšie si môžete stiahnuť z obchodu Galaxy Apps. V ňom nájdete aj ďalšie aplikácie, hry a doplnky systému, ktoré stiahnete iba tu. Pre jeho využitie však musíte mať Samsung konto, ktoré sa dá jednoducho vytvoriť aj priamo v telefóne.

Samsung Galaxy S7 samozrejme podporuje aj ďalšie funkcie, vrátane multitaskingu multiwindow, priamého hovoru, inteligentného upozorňovania, stíšenia otočením, či snímaním obrazovky potiahnutím dlane po displeji. Multiwindow rozdelí obrazovku na dve časti, v ktorých sa dá pracovať s dvoma aplikáciami súčasne. Praktickou je aj možnosť minimalizovania aplikácií do menšieho, samostatného plávajúceho okna, ktoré aktivujete potiahnutím prstu z pravého rohu displeja po uhlopriečke doľava dole. Takto zobrazené aplikácie sa dajú potom ovládať napríklad jednou rukou, prípadne si ich viete na displeji zobraziť viac a niektoré z nich dokonca ukryť do plávajúcej bubliny, ktorú už poznáte z Facebook Messengera. Nevýhodou všetkých týchto funkcií je, že fungujú iba s niekoľkými aplikáciami, z ktorých väčšina pochádza od samotného výrobcu.

V systéme nájdete tiež niekoľko ďalších aplikácií a nástrojov, vrátane jednoduchej domovskej obrazovky, funkcie vyhľadávania mobilu v prípade jeho straty alebo krádeže, správy povolení aplikácií a inteligentného správcu, ktorý pomôže s odstránením nepotrebných dát, či s vyčistením pamäte RAM.

Stvorený pre hráčov

Samsung hráčov poteší nielen vysokým výkonom, ale aj softvérovými funkciami. V Galaxy S7 tak nájdete tzv. Game Launcher, ktorý sa automaticky aktivuje po spustení vašej prvej hry. Tento umožňuje napríklad vypnúť upozornenia počas hrania, zamknúť tlačidlá Nedávne a Späť (eliminuje to nechcené dotyky a prerušenia hry), minimalizovať hru, spraviť snímku obrazovky alebo dokonca si nahrať priebeh hry. Video je počas natáčania doplnené o avatar používateľa, ktorý si zároveň môže nastaviť aj rozlíšenie alebo to, či sa bude nahrávať zvuk z mikrofónu alebo priamo z hry. Kvalita videa nie je úplne najlepšia a niekedy môžete na ňom pozorovať pokles FPS pri nahrávaní, ale inak je celkom použiteľná.

S7 game launcher

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

8.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+