MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Bezchybný kúsok

Super AMOLED displeje spoločnosti Samsung patria dnes k tým najlepším na trhu. Výnimkou nie je ani Samsung Galaxy S7, ktorý výrobca osadil 5,1-palcovým QHD displejom (1440×2560 px). Ten patrí medzi tie najlepšie nielen čo sa reprodukcie farieb týka, ale aj svojim kontrastom, pozorovacími uhlami a svietivosťou. Označením “najlepší vo svojej triede” ho ocenil aj renomovaný portál DisplayMate, ktorý pri zobrazovacom paneli Galaxy es-sedmičky nameral svietivosť až 855 nitov, čo je o 71 nitov viac ako v prípade predchodcu. Vďaka tomu je displej výborne čitateľný aj na priamom slnku. Navyše, keďže ide o displej typu AMOLED, tak vyniká aj dokonalou čiernou, ktorú v spojení s minimálnym jasom na úrovni 2 nitov oceníte najmä v noci.

Samsung_Galaxy_S7v-1

Samsung Galaxy S7 sa tiež chváli inteligentnou správou jasu displeja, ktorý sa učí zvyklostiam samotného používateľa. Ak teda pri určitej intenzite osvetlenia nastavíte svoju vlastnú proveň jasu, S7 si ju zapamätá. Rovnako ako na Galaxy S7 edge, aj tu sa nachádza Always-On displej, ktorý v pohotovostnom režime zobrazuje základné údaje, ako je čas, dátum, aktuálny stav batérie, prípadne notifikácie o zmeškaných udalostiach – telefónnych hovoroch, SMS správach a podobne.

V nastaveniach si môžete zvoliť štýl zobrazovanej grafiky, a to buď v podobe kalendára, niekoľkých typov hodín s rôznym pozadím, alebo obrázka, ktorý bude nonstop zobrazený na “vypnutom” displeji. Ide teda o šikovné využitie AMOLED displeja, ktorý dokáže vysvietiť iba konkrétne pixely a na výdrž batérie tak má len zanedbateľný vplyv. Určite ho oceníte vtedy, keď chcete na mobile zistiť aktuálny čas alebo len to, či nemáte nejakú zmeškanú udalosť. Nevýhodou ale je, že neponúka žiadnu interaktivitu, a teda po dotyku na displeji nereaguje. Nedajú sa tak pozrieť detaily zmeškaného hovoru, e-mailu a podobne.

Pri Samsungu Galaxy S7 aj S7 edge chválime aj spoľahlivosť ovládanie po nemočení displeja. Ten bezchybne reagoval na naše dotyky aj po vytiahnutí smartfónu z vody.

Myslíme si, že veľkosť na úrovni od 5 do 5,5-palcov je pre smartfóny stále najlepšou voľbou. Ak vyslovene nebažíte po zariadeniach s obrovským displejom, tak potom S7 by mal byť pri výbere smartfónu jedným z faších favoritov, a to nielen čo sa veľkosti týka, ale aj ostatných parametrov. Zobrazovaciemu panelu Samsungu Galaxy S7 tak v podstate nemáme čo vytknúť a počas nášho testovania sme na ňom nenašli žiadnu chybu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

8.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+