MojAndroid

Jednou z najpraktickejších funkcií nového Samsungu Galaxy S7 je jeho odolnosť voči vode a vlhkosti. Tú Samsung do svojej vlajkovej lode pridal po 2 rokoch, naposledy ju ponúkal Samsung Galaxy S5. Ten však proti vode chránila séria krytiek a gumených tesnení na krytoch. Ako je teda chránený voči vlhkosti Samsung Galaxy S7, keď nemá žiadnu krytku na konektoroch? Na túto odpoveď vám odpovie známy YouTuber Jerry Rig everything, ktorý rozobral kórejskú novinku na súčiastky a skúmal ich čiastkovú vodeodolnosť.

Ako ste na videu mohli vidieť, všetky otvory konštrukcie v Samsung Galaxy S7 sú chránené gumou alebo silným lepidlom. Samotné súčiastky zariadenia ale už chránené voči vode nie sú, a tak sa vám môže pri poškodení niektorého z konektorov alebo tlačidiel dostať voda aj do vnútra konštrukcie a spôsobiť nefunkčnosť niektorých súčiastok. O prítomnosti vlhkosti vo vnútri konštrukcie hovoria indikátory vlhkosti, ktoré prezradia poškodenie vlhkom aj servisným technikom. Dávajte si preto pozor, ako s novým Samsungom Galaxy S7 budete narábať. Ak sa totižto dostane voda do vnútra konštrukcie, na prípadné poškodenie sa nevzťahuje záruka a vy si opravu budete musieť zaplatiť zo svojho.

Zdroj: JRE (YouTube)

7.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+