MojAndroid

Ako už všetci viete, nový Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 edge, sú opäť odolné voči vode. Výrobca ich konkrétne skonštruoval tak, aby vyhovovali certifikácií IP68, podľa ktorej je možné obidve novinky ponoriť do hĺbky 1,5 metra, a to po dobu až 30 minút. Túto vlastnosť určite oceníte pri menších nehodách alebo v horách, kde vás môže čas od času zastihnúť poriadny dážď. Výhodou nových modelov juhokórejského výrobcu je však aj to, že microUSB a 3,5 mm audio jack sú voľné prístupné a na ich ochranu pred vodou nie je potrebný žiadny kryt. Tu však nastáva otázka, čo ak v nich (najmä v prípade nabíjacieho konektora) po pripojení ostala ešte voda alebo vlhkosť? Zdá sa však, že Samsung myslel aj na tento prípad a smartfón vybavil inteligentnou ochranou, o čom sa presvedčil aj jeden z nových majiteľov.

Pri testovaní podvodného fotenia nechal tester Samsung Galaxy S7 sušiť viac ako 4 hodiny. Po uplynutí tohto času však po pripojení na nabíjačku zistil, že jeho smartfón sa odmieta nabíjať. Bolo to dôsledku toho, že zariadenie detegovalo vlhkosť v nabíjacom konektore, na čo upozornil aj notifikáciou po pripojení nabíjačky. Hoci 4 hodiny sa zdajú byť dostatočne dlhá doba, je zrejmé, že Samsungu to nestačilo. Je stále otázne, ako takýto detektor vlhkosti funguje a či výrobca po vynorení z vody len nespustil nejaký časovač, ktorý zabráni na určitý čas nabíjaniu. Každopádne, majitelia Samsungu Galaxy S7 a Galaxy S7 edge budú po namočení musieť byť trpezliví, keďže najbližších niekoľko hodín ich klasickým spôsobom nenabijú. Bezdrôtové nabíjanie by malo fungovať normálne.

Zdroj: phandroid

4.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+