MojAndroid

Jednou z najdôležitejších obsahových častí nášho webu sú recenzie. Pravidelne každý týždeň do nich pribudne niečo nové. Zariadenia však niekedy mávame len na kratšie obdobie a nestihneme otestovať napríklad dlhodobejšiu “spoluprácu” so smartfónom. Práve preto sme spustili projekt “Používateľské recenzie”, v ktorých majú práve naši čitatelia a zároveň majitelia daných smartfónov možnosť vyjadriť sa k ich dlhšiemu používaniu. Tiež je to cesta podeliť sa so skúsenosťami reálnych používateľov.

Už 7 rokov sa pre vás snažíme budovať a dopĺňať náš Katalóg Android smartfónov a tabletov. Aktuálne v ňom nájdete snáď všetky zariadenia, ktoré sa od roku 2010 predávali na našom trhu. Do Používateľských recenzií prispelo svojimi názormi a postrehmi už okolo 2500 ľudí. Jednotlivé smartfóny tu majú podrobne rozpísané špecifikácie a môžete ich medzi sebou aj porovnávať. Používateľské recenzie nájdete práve v Katalógu, s odkazom na úvodnej stránke nášho webu. Dnes vám prinášame používateľskú recenziu smartfónu Samsung Galaxy S7 edge:

Samsung Galaxy S7 edge, Mária Dirgová, 25 r.

Je to najlepší mobil aký som doposiaľ vlastnila, čo vôbec nie je prekvapujúce, keďže už cena aj výrobca naznačujú, že sa jedná o vyššiu triedu smartfónu. Spoločne smart-svetom brázdime 7 mesiacov a zatiaľ len s mierne ošúchaným tlačidlom Domov, ktoré je umiestnené v prostriedku dolnej časti, sa nám darí ,,bez zranení.“

Doteraz som nepostrehla žiadne zaváhanie

Na prvý pohľad, samozrejme, zaujme AMOLED displej a v mojom prípade zlatá verzia konštrukcie, ktorá je dostatočne odolná, elegantná a hodí sa či už do kancelárie, alebo do vrecka športovca. Výkon podčiarkuje 4 GB RAM, ktorá zvládne viacero aplikácii na pozadí a nedá to najavo aj náročnejšiemu používateľovi. K nim patrím aj ja a doteraz som nepostrehla žiadne zaváhanie. Vnútornú 32 GB pamäť je možné rozšíriť aj o micro SD kartu až do veľkosti 256 GB.

Fotoaparát – niekedy vie S7 edge pekne prekvapiť

S 12 Mpx fotoaparátom s LED bleskom Vám určite už nič neunikne a ak sa pohráte s nastaveniami, viete napodobniť kvalitu nejednej zrkadlovky. Nočné fotenie s bleskom je skôr pre labužníkov (rozumej – zbehnutých ,,foto-nastavovačov“), ale niekedy vie S7 edge pekne prekvapiť. Jednoducho, môj dojem z fotoaparátu je veľmi pozitívny a som spokojná s denným aj nočným režimom fotenia.

Slabšia výdrž batérie

Pri dlhodobom používaní Vás stopne jedine slabšia výdrž batérie, hlavne pri využívaní fotoaparátu a mobilného internetu, kedy vydrží sotva 8-9 hodín. Ale v dnešnej dobe externých nabíjačiek to už vlastne ani nie je žiadna brzda :).

Výborná fitness aplikácia

Určite stoja za reč aj fitness aplikácia, ktorú Samsung ponúka. S7 Edge získava od používateľa množstvo informácií (pulz, kroky, kalórie, nálada,…), ktoré prostredníctvom nej dokáže pekne spracovať a pripraviť vám plán aktivít na deň v závislosti od splnenia denného limitu. Smartfón si krásne spárujem s Gear Fit 2 náramkom a mám prehľad o každom kroku, či spálenej kalórii.

Záverečné zhrnutie

Takže, koniec koncov, skvelý smartfón do každej ruky športovca, alebo sekretárky. Odporúčam ho všetkým používateľom, ktorí si potrpia na kvalitný a elegantný dizajn, výkon, fotoaparát, či AMOLED displej s peknými farbami, ktorým Samsung stále potvrdzuje svoje prvenstvo. K plusom ďalej patrí aj bezchybné fungovanie senzora odtlačkov a merač srdcového tepu. K mínusom zaraďujem cenu, výdrž batérie a po nalepení ochranného skla nesníma dotyk na celej ploche obrazovky.

Zdroj: Používateľské recenzie

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+