MojAndroid

Blížiaci sa dátum predstavenia nových vlajkových lodí od kórejského giganta znamená aj rastúci počet únikov a dohadov. Najnovšie informácie pochádzajú zo spoľahlivej databázy benchmarkovej aplikácie AnTuTu. V nej sa objavilo zariadenie SM-G935A, ktorým je pravdepodobne pripravovaný model Samsung Galaxy S7 edge. Najzaujímavejší na zobrazených informáciach je údaj o rozlíšení fotoaparátu.

Novinka by totiž podľa tohto zdroja mala prísť s 12 MP hlavným fotoaparátom. To môže na prvý pohľad pôsobiť ako sklamanie, keďže posledné generácie vlajkových lodí od Samsungu ponúkali 16 MP snímač. Aj bežní užívatelia dnes už ale vedia, že megapixely nie sú všetko a je veľmi pravdepodobné, že za týmto rozhodnutím stálo množstvo výskumu a vývoja v dielňach Samsungu. Niektoré informácie totiž naznačujú, že nový snímač ponúkne clonu f/1.7, čo by znamenalo ešte lepšie výsledky v horšom osvetlení. Iba to by ale k zlepšeniu nestačilo, no posledné trendy tiež dávajú tušiť, že Samsung možno použil snímač s väčšími pixelmi, čo tiež pomáha výkonu v horšom osvetlení.

samsung galaxy s7 edge antutu

Kombinácia väčších pixelov a clony f./1.7 by sa už mohli postarať o skutočné zlepšenie v zlom osvetlení. Zároveň 12 MP nie je vôbec málo a hoci je to menej ako 16 MP, stále ide o dostatočné rozlíšenie pre drvivú väčšinu používateľov.

Ďalšie informácie zobrazené v benchmarku už nie sú také šokujúce. Informujú o tom, že Samsung Galaxy S7 edge ponúkne systém Android 6.0 Marshmallow, procesor Snapdragon 820, 4 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte. Zaujímavá je veľkosť displeja, ktorá je v tomto prípade 5,1″ pri rozlíšení 1440 x 2560 pixelov. To je v rozpore s predchádzajúcimi informáciami, ktoré naznačovali, že Samsung Galaxy S7 edge príde s 5,5-palcovým displejom. Na druhej strane to ale pridáva na hodnovernosti informáciám, ktoré zasa spomínali špciálnu verziu Plus, ktorá by mohla ponúknuť takto veľký displej, no šlo by o iný model od Samsungu. Uniknutých informácií je tak už skutočne veľa, no postupne si môžeme vytvoriť obraz o tom, koľko a akých telefónov Samsung plánuje predstaviť.

Zdroj: NWE (Twitter) via SamMobile 

11.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+