MojAndroid

Samsung Galaxy S7 je stále populárny smartfón. Presvedčiť o svojich kvalitách dokáže dokonca aj v dnešnej dobe. Teraz však tento pomerne starý model príjemne zaskočil dostupnosťou aktualizácie. Tá so sebou nesie takmer najnovšiu bezpečnostnú záplatu.

Augustová bezpečnostná aktualizácia

Tento update sa začal šíriť v našej krajine. Jeho veľkosť činí len 113,20 MB a vieme, že so sebou prináša tohtoročnú augustovú bezpečnostnú záplatu. V zozname zmien sa uvádza, že aktualizácia so sebou môže prinášať ďalšie optimalizácie, opravy chýb a nové funkcie.

august bezpečnostná záplata Galaxy S7

Úspešný aj dnes

Samsung Galaxy S7 je od svojho počiatku veľmi populárnym a extrémne úspešným modelom. Kompaktný 5,1-palcový Super AMOLED displej s Quad HD rozlíšením (1440 x 2560 pixelov) dokáže zaujať i dnes.

O stále dostatočný výkon sa stará procesor Samsung Exynos 8 Octa 8890 s ôsmymi jadrami a frekvenciou 2.3 GHz. Ten je dopĺňaný hneď 4 GB operačnou pamäťou. Na používateľské dáta je potom pripravených 32 GB interného úložného priestoru.

 

Nechýba ani slot na microSD kartu a krytie podľa štandardu IP 68. Na zadnej strane tvorenej sklom nechýba skvelý 12 MP fotoaparát, ktorého kvality dokážu konkurovať dnešnej strednej triede.

Samsung zrušil aktualizácie pre S7

Nedávno sme informovali o tom, že kórejský výrobca končí s pravidelnými štvrťročnými aktualizáciami pre modely Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge. Ešte donedávna bol systém nastavený tak, že tieto zariadenia dostali novú bezpečnostnú záplatu v každom štvrťroku. Samsung však neoznámil, že s podporou končí úplne, aktualizácie len nebudú vychádzať v pravidelných štvrťročných intervaloch.

Pravidelné aktualizácie budú aj naďalej pokračovať

Avšak približne po dvoch mesiacoch tu máme nové informácie. Spoločnosť sa rozhodla, že sa pravidelných štvrťročných aktualizácií nevzdá. Dôvodom je pravdepodobne to, že modely Galaxy S7 a S7 Edge sú ešte stále veľmi populárne. A to nie je žiadne prekvapenie. Ponúkajú stále dostatočný výkon, veľmi slušné fotoaparáty, kvalitnú konštrukciu, vodeodolnosť a výborné displeje.

O návrate štvrťročných aktualizácií teraz informoval web GSMArena. To znamená, že podpora týchto zariadení stále trvá, aj po troch rokoch od ich predstavenia. Takejto dlhej podpore sa tešia väčšinou len Pixely či niektoré vybrané Android zariadenia. Sme radi, že Samsung stále nezabúda na tieto ikonické vlajkové lode, ktoré budú aj naďalej aktualizované.

Máte už aktualizáciu?

Ste vlastníkom tohto zariadenia? Pokiaľ áno, nezabudnite taktiež spomenúť, či ste aktualizáciu obdržali už aj vy.

Za tip na článok ďakujeme nášmu čitateľovi Matejovi!

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+