MojAndroid

Množstvo uniknutých informácií o pripravovanom smartfóne Samsung Galaxy S7 začína pribúdať. Takmer každý deň sa dozvedáme niečo nové a postupne si tak vieme lepšie predstaviť, čo nám nová vlajková loď z dielne kórejského výrobcu prinesie. Najnovšie informácie sa týkajú výdrže batérie. Už sme počuli o tom, že novinka by mala ponúknuť vyššiu kapacitu batérie ako jej predchodcovia a teraz získavame reálnejší pohľad na to, čo batéria skutočne vydrží.

Podľa Eldara Murtatzina vydrží zariadenie prehrávať 17 hodín videa na jedno nabitie batérie, a to pri maximálnom jase displeja. Táto hodnota môže na prvý pohľad vyzerať priam až nereálne, no ak sa pozrieme na posledné udávané hodnoty výdrže zariadení Samsung pri prehrávaní videa, dostaneme reálnejší obraz. Podľa oficiálnych údajov výrobcu by mal model Galaxy S6 vydržať 13 hodín prehrávania videa a Galaxy Note 5 až 15 hodín prehrávania videa.

Samsung Galaxy S7 bateria

Je teda pravdepodobné, že udávaných 17 hodín naväzuje na testovacie procedúry, pomocou ktorých boli dosiahnuté hodnoty pri predchádzajúcich modeloch. Celkovo by tak takéto zvýšenie výdrže teoreticky súhlasilo so zväčšením kapacity samotnej batérie. Ak k tomu prirátame lepšiu optimalizáciu systému či úspornejší hardvér, skutočne sa môžeme v tomto vákuovom teste dostať až na hodnotu 17 hodín. Je ale ťažké povedať, aká bude skutočná výdrž batérie. Je tiež dobré brať na vedomie, že ide o neoverené informácie. V každom prípade sme ale o vyššej výdrži batérie počuli už niekoľkokrát, a tak začína byť celkom reálne, že nová vlajková loď od Samsungu bude skutočne excelovať aj v tejto kategórii.

Zdroj: Eldar Murtatzin (Twitter) via PhoneArena

29.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+