MojAndroid

Spoločnosť Samsung začala pred pár dňami upozorňovať na pripravovanú vlajkovú loď Galaxy S6 sériou obrázkov a videí, ktorými fanúšikov upozorňuje na vylepšenia a zmeny. Na oficiálnom profile spoločnosti na sociálnej sieti Twitter sa dnes objavilo ďalšie video, ktoré tento krát vyzdvihuje jeho rýchlosť so sloganom: “Čím som rýchlejší, tým viac urobím. A tým viac času môžem dať ostatným.”

O tom, že vlajková loď Samsung Galaxy S6 sme vás už v minulosti informovali. Okrem výkonného čipu Exynos však výrobca vložil svoju snahu aj do optimalizácie systému a svojej nadstavby, ktorú poznáme pod názvom TouchWiz. Tá by mala podľa posledných správ obsahovať menej predinštalovaných aplikácií, ktoré si používatelia budú v prípade záujmu sťahovať z vlastného obchodu.

Rýchlosť sa však neprejaví len v podobne vysokého výkonu a dobre odozvy systému. Samsung totižto zverejnil článok, v ktorom vyzdvihuje bezdrôtové nabíjanie ako priemyslový štandard. V článku sa spomína, že “riešenie, ktoré prichádza bude lepšie, než čokoľvek predtým”. Ak sa spoločnosti podarilo dosiahnuť skrátenie času bezdrôtového nabíjania, išlo by o veľmi slušný ťahák pre všetkých fanúšikov tohto spôsobu dopĺňania energie. Nový symbol blesku, ktorý je spájaný s elektrickou energiou však môže naznačovať aj väčšiu kapacitu energie samotnej batérie.

Nové video dokazuje, že spoločnosť sa naozaj snaží o pokrok vo zvýšení rýchlosti celého systému a aj ďalších technológií. Zatiaľ však nemáme, ako potvrdiť vierohodnosť tvrdení Samsungu, takže si budeme musieť počkať na oficiálne predstavenie nového modelu, ktoré sa bude konať 1. marca 2015 na MWC v Barcelone, kde bude zastúpenie našej redakcie. Nové informácie vám tak poskytneme priamo z diania.

Zdroj: androidandmeSamsung Tomorrow

18.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+