MojAndroid

Hoci by ešte pred niekoľkými rokmi bolo snímanie odtlačkov prstov na mobile sci-fi z budúcnosti, dnes ho nájdeme hneď v niekoľkých Android zariadeniach. Aj tých lacnejších. O rozmach tejto funkcie sa zapríčinili najmä Apple a Samsung, ktorý túto funkciu ako prvú predstavil vo svojej vlajkovej lodi Samsung Galaxy S5. Už dnes ale píšeme častejšie o Galaxy S6-tke, nástupcovi populárneho kórejského modelu, ktorý by na trh mal prísť už v najbližších mesiacoch. Okrem hardvérových noviniek sa však môžeme tešiť aj na nový typ tlačidla Domov. To bude väčšie a odtlačky bude snímať rovnako ako iPhone.

samsung-galaxy-s5-cover-01

Samsung sa rozhodol vymeniť potiahnutie za dotyk a my ho za to rozhodne chválime. Povedzme si to na rovinu, snímanie odtlačkov prstov potiahnutím nie je až také pohodlné. Namiesto šaškovania s rôznymi polohami nášho prstu pre registrácii odtlačku tak po novom bude stačiť jednoduché priloženie. Tieto informácie prináša zdroj priamo zo Samsungu, ktorý ich odhalil redaktorom stránky SamMobile. Tlačidlo v Samsungu galaxy S6 má byť navyše aj väčšie než to v Galaxy S5 či Note 4, takže uvidíme, ako Samsung zmení svoj zaužívaný dizajn. Po softvérovej stránke Samsung vraj zatiaľ netestuje žiadne novinky, a tak tlačidlo budete môcť využiť na zamknutie obrazovky, prihlásenie do konta Samsung, zamknutie aplikácií s citlivým obsahom, prihlásenie do online služieb, či na platbu cez PayPal. Situáciu ohľadom pripravovaného Samsungu Galaxy S6 budeme aj naďalej pozorne sledovať a informovať vás o prípadných novinkách.

16.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+