MojAndroid

Samsung má s predajom Galaxy S6 veľké plány, pričom do konca tohto roka chce predať viac ako 50 miliónov kusov. Smartfóny spoločnosti patria nepochybne k tým najviac predávaným, minulý rok však predaj Galaxy S5 nenaplnil očakávania, čo sa odrazilo aj na finančných výsledkoch spoločnosti. Nový Galaxy S6 sa už začal predávať, a Samsung doňho vkladá veľké nádeje. Už teraz je ale zrejmé, že by ich nová vlajková loď mohla naplniť. Navyše, uvedenie novinky negatívne ovplyvnilo aj predaje konkurenčného iPhonu 6, čo je však vzhľadom na jeho vek prirodzené.

Podľa správy ATLAS Research & Consulting sa za prvých šesť dní predalo 79586 kusov Galaxy S6 a Galaxy S6 edge. Ide pritom len o počet predaných kusov z kamenných obchodov, online nákupy, ktoré predstavujú veľkú časť z predaja, neboli zatiaľ započítané. Pri porovnaní s minuloročným modelom, sa nové Samsungy predávajú až 4-krát rýchlejšie. Samsung za prvých 6 dní vtedy predal len 20-tisíc kusov S5.

Zdroj: sammobile

 

21.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+