MojAndroid

Systém mobilných platieb už poznáme zo smartfónov Apple, ktorý uviedol už dávnejšie svoju službu Apple Pay. Podľa nových správ by mala však aj spoločnosť Samsung zaviesť nový mobilný platobný systém Samsung Pay, ktorý príde spolu s dlho očakávanou novinkou Galaxy S6 a Samsung sa v ňom spojil s Visou. Pri tomto type platby bude potrebné použiť nový senzor odtlačkov prstov – a ten by sme mali na rozdiel od Galaxy S5ky uvidieť so zmenou. Už totiž nebudeme musieť prstom prechádzať po senzore, ale bude stačiť iba jeho priloženie k senzoru. Senzor bude aj naďalej ponúkať rôzne funkcionality, čiže uvidíme Súkromný režim, platbu PayPalom a tiež aj prihlasovanie do Samsung konta.

 Samsung_Galaxy_S6_Pay

Služba od Samsungu by mala byť založená na technológii od LoopPay, ktorá poskytuje používateľom možnosť platiť pri platobných termináloch priložením kariet umožňujúcich platbu cez LoopPay. V porovnaní s jabĺčkovou technológiou by mal mať tento systém platby jednu výhodu – služba má byť dostupná aj na starších zariadeniach Galaxy Note 4 či Galaxy S5. V porovnaní s iPhone 6 je to teda trochu silnejšia ponuka.

Zdroj: pocketnow.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+