MojAndroid

Mnoho používateľov si ešte dnes pamätá CyanogenMod, alternatívnu ROM pre vaše smartfóny. Vďaka aktivite vývojárov ste si mohli užívať funkcie najnovšieho Androidu aj na starších, či už nepodporovaných zariadeniach. Tím vývojárov, ktorý pracoval na alternatívnych ROM CyanogenMod, však kvôli ukončeniu činnosti spoločnosti Cyanogen, musel prísť s novým systémom – LineageOS. Ten je teraz dostupný aj pre Samsung Galaxy S6.

Náš tip
Samsung Galaxy S2 dostal Android 7.0 Nougat! Vďačí za to LineageOS
Náš tip
LineageOS ide v šľapajách predchodcu, na svojom konte má už 500-tisíc inštalácií

lineage-os-logo-cover

Aktualizácia na najnovšiu verziu 14.1 je zatiaľ stále neoficiálna. Okrem funkcií Androidu 7.0 Nougat prináša však aj niektoré nedokonalosti. Známe chyby sa týkajú najmä kamery a LED blesku v niektorých aplikáciách. Tieto však budú vývojármi postupne odstránené.

Používatelia, ktorí chcú LineageOS na Samsungu Galaxy S6 vyskúšať, si môžu potrebné súbory stiahnuť priamo zo stránky xda-developers.

Zdroj: xda-developers

10.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+