Predstavenie nových vlajkových modelov spoločnosti Samsung je ešte niekoľko týždňov pred nami, no to neznamená, že sa o nich nemôžeme dozvedieť ďalšie informácie. Tie najnovšie nám dávajú pohľad na hrubý výpočtový výkon pripravovaného Samsungu Galaxy S6 Edge v populárnej benchmarkovej aplikácií AnTuTu. V jej databáze sa totižto objavil spomínaný model pod označením SM-G925W8, ktorý by mohol prekonať všetky aktuálne dostupné zariadenia na trhu.
Galaxy S6 Edge bude podľa záznamu z aplikáciu vybavený 5,1-palcovým Quad HD (2560×1440 pixelov) displejom, vlastným čipom Exynos 7420, 3GB pamäte RAM, 20 MP hlavným fotoaparátom a 5 MP predným snímačom. Testované zariadenie využívalo systém Android 5.0.2 Lollipop a vnútorná kapacita zariadenia bola 32 GB. S touto výbavou sa modelu Galaxy S6 Edge podarilo dosiahnuť veľmi slušné skóre 60978 bodov. Nový čip Exynos z vlastnej dielne spoločnosti tak ponúka viac než dostatok výkonu, no na druhú dúfame, že bude v rovnakej miere aj energeticky nenáročný. Tak vysoké skóre sa zariadeniu zrejme podarilo dosiahnuť aj vďaka lepšej optimalizácií softvéru, o ktorej sa už nejaký čas povráva.
Všetky hardvérové parametre nie sú žiadnym prekvapením, až na 20 MP fotoaparát. Pôvodné úniky naznačovali, že Samsung sa bude držať rovnakého rozlíšenia, ako v prípade Galaxy Note 4. Sme preto zvedaví, aké vylepšenia nás čakajú aj po tejto stránke.
Zdroj: sammobile


„veľmi slušné skóre 60978 bodov“ … aaaa aj tak bude lagovat :D
Ktorý Samsung laguje ? jedine tak tie za 150a menej … Samsung si nikdy nemal a tvrdíš že laguje … rovnako ako aj Samsung tak aj LG či Sony či HTC nevládze keď ho zapracete blbosťami atď… takže nie len Samsung ale aj ostatné značky , a ešte k tomu S6 si ani nevidel a už vieš že bude lagovať… toto môže napísať iba človek ktorý si kúpi telefon za 110€
suhlasim, mas pravdu………
je to tak…..
asi nemal lepsi Samsung ani v ruke…..
presne tak, mal som S3, S4, S5, note 4, note edge a ani jeden nelaguje
vlastnim s5 a chodi perfektne…..
nikdy ziadny problem
a teraz s lolipop aj vyzera super
o s3 nemozem s tebou suhlasit ale ked som si tam dal cm 11 ide perfektne ;)
co mam teda spravit aby mi s3 nesekal jak diva svina?p.s.:mam ho uz cez dva roky,zaprateny nie je,bol tam uz aj factory reset nedavno,len lagy ostali,dik za radu
ale to ti samsung123 nepovie lebo to nieje pravda čo píšeš :D …ŽIADEN samsung predsa podľa neho nelaguje …ty si vymýšľaš alebo si z tábora iPhonistov a iba troluješ :D :D :D
odporucam cyanogen kamarat to mal na s3 elbo mu touchwiz sekal a mobil siel jak nexus totalne plynule to je nieco co od samsungu necakaj ale potrebujes root, alebo nova launcher root netreba a trocha to pomoze
staci Nova launcher, odinstalovat zbytocnosti a zakazat bordel od googlu a samsungu ktory realne nevyuzivas
Mam s3,ide uplne v pohode,minimum lagov,treba sa vediet o mobil starat…
s3 nelaguje :D ake mas dioptrie?
ani mne nelahuje…zial sklamem ta, nemam dioptrie
porovnaj to s note 4 a zistis co som myslel a potom porovnaj note 4 s htc one alebo xperia z3 uvidis co je plynulost a na samsungu to isto neni
o rade Note premyslam, mozno ked dosluzi moja S3..a mozno to bude nieco uplne ine ako Samsung ale urcite to bude Android
je to parada ,hlavne ten stylus, ale obrazovka mne vobec nevyhovuje vsetko je strasne cierne hlavne fotky koli tomu vypinaniu pixelov a hrozne moc seka na to kolko stoji ale fotak foti vynikajuco zvuk prehrava paradne ale note 3 je lepsi na hry a na pracu hlavne koli tomu ze je rychlejsii
a myslim to vazne, nerobim.si srandu, naozaj ide plynulo
to je od teba pekne ale mal som ten mobil rok a pol a seka statocne
Mal som samsung galaxy s5 a lagovalo to ako ozivot už nikdy samsung
mam SGS3 a ani raz mi nelagoval a ide plynile.. TW som vymenil.za Nova launcher, mam len take aplikacie ktore realne vyuzivam, nesutazim v pocte zbytocnosti ktore len zapracu RAM..
Laguje kazdy Android. Aj Nexus 6. Prepacte ze vam beriem iluzie
Veď jasné. A rovnako laguje aj iPhone ;)
no lebo ios ne vsak?:D lolo…
lol
Přesně měl jsem Samsung Galaxy S5 a Samsung Galaxy S4 Note a rozhodně chod systému a celkový chod telefonu bez problému takže určitě Samsung Galaxy S6 bude dobry plynuly chod výkonové jsou jak S4 Note tak Galaxy S5 i S6 skoro stejné až na par rozdílu a detailu
Je jasné že když v telefonu budete mít kde jakou kravinu a aplikaci co najdete na GooglePlay že se bude sekat ale já jsem u všech měl Ask,Skype,FB,Messenger,Instagram,SoundClound,Splashtop,Acappela,ecid,Aladin,Twitter a další a chod bezproblémový
a istotne ti listovanie na fb nesekalo ze ? :D
Já jsem na FB nic nelistoval měl jsem ho hlavně pro upozornění jinak díky hlasové asistence Elišce mi všechní novinky řekl
tak si to niekedy vyskusaj , mam note 4 a seka to jak hovado a to ze to nevidis na hlavnej obrazovke alebo v menu to je mozno preto ze si presiel zo starsieho androidu mne sa to tak tiez zdalo dokedy som nevidel v akci htc one x s tegrou 3 :D to je uz co povedat pretoze ten mobil ma na dnesnu dobu zlu vybavu ale seka menej ako note 4
Hm to je možné
Galaxy S5 ide perfektne. 3 mesiace mam android 5.0 s nim to ide skvele. Pred tym (android 4.4.2) som bol tiez spokojny ale teraz som viac. Ten kto sa vie o system starat, tomu nebude fon lagovat. PS: Nepouzivam CleanMaster, BatteryDoktor a ine hluposti. Baterka vydrz 2-4 dni.
2-4 dni? tak to ho moc nepouzivas teda.
A to vadi ? Ze nie je zaveseny na mobile nonstop cez den ?
nemusi byt nonstop cely den, ale 2-4 dni je vydrz tak s vypnutymi datami a ked vobec nepouzijes skoro telefon :)
Blbost ja mam note 4, baterka mi vydrzi 2 dni. Mobil pouzivam v kuse a mam zapnute data (Castejsie Wi-Fi nez mobilne data)… Takze nieje problem dosiahnut taku vydrz na mobile… Jas obrazovky naplno ;) A hlavne tiez nepouzivam ziaden ram alebo cache cleaner a uz vobec nie battery doctor (s nim mi na predoslom zariadeni baterka vydrzala o polovicu menej)
Akurat je dost rozdiel v baterke v note a v S5 a pisal 2-4 dni :D
Výkon v AnTuTu je jedna věc, ale reálný chod druhá. A všichni víme, jak na tom asi Samsung bude. Raději sáhnu opět po Xiaomi, které je plynulostí a rychlostí prostředí úplně někde jinde.
Len vypatlanec a hater môže ešte pred predstavením (a reálnymi podmienkami) tvrdiť, že bude lagovať. Toľko k Vášmu lagovaniu.
Android bude vzdy lagovat…takze to je jedina ista vec :)