MojAndroid

Samsung Galaxy S5, nová vlajková loď Samsungu, sa oficiálne do predaja dostane až 11. apríla. Šikovní chlapci z XDA developers ho už ale “zobrali do parády” a sprístupnili možnosť jeho rootovania. Vdačiť za túto možnosť môžeme konkrétne vývojárovi s nickom Chainfire, ktorý vytvoril rootovací nástroj CF-AutoRoot a sprístupnil ho ostatným používateľom zdarma, s možnosťou jeho podpory, ak sa im páči.

CF-AutoRoot je určený pre medzinárodný model Galaxy S5 s označením SM – G900F a autor vystríha pred použitím na iných modeloch, pretože by ich mohol úplne znefunkčniť. Celkovo je CF-AutoRoot používateľsky skôr prívetivý a sám tvorca ho prezentuje ako vhodný pre začiatočníkov v oblasti rootovania a skvelú možnosť ako vykonať svoj prvý root Android zariadenia. Samozrejme, nie je to až také jednoduché, ako napríklad nainštalovať aplikáciu z Google Play, takže úplne neskúsení používatelia by sa do tejto procedúry radšej nemali púšťať. Na použitie CF-AutoRoot sa ďalej vyžaduje PC program Odin a treba mať na pamäti, že údaj o flashovaní sa zapíše do “počítadla” v telefóne, vďaka čomu pri prípadnej neskoršej servisnej oprave bude možné zistiť, že so softvérom telefónu bolo manipulované, čo môže viesť k odmietnutiu záruky.

Ak však plánujete kúpu Samsungu Galaxy S5 a jeho následný root, viac informácií zistíte na stránke XDA-developers, alebo na oficiálnej stránke programu CF-AutoRoot, ktorý je dostupný okrem Galaxy S5 pre celý rad zariadení Galaxy a má na konte už viac ako 22 miliónov stiahnutí.

Zdroj: phonearena.com

28.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+