MojAndroid

Operačný systém Android 5.0 Lollipop bol predstavený iba pred dvomi týždňami, no teraz už máme aspoň približnú predstavu o tom, ktoré zariadenia dostanú najnovšiu aktualizáciu. Prirodzene, nemôžu medzi nimi chýbať vlajkové lode spoločnosti Samsung a LG. Obaja kórejskí výrobcovia oznámili, že svoje vlajkové lode aktualizujú najneskôr do konca roka. Pre majiteľov zariadení Samsung Galaxy S5 a LG G3 to znamená dobré správy.

Informácia o vlajkovej lodi Samsungu prišla z toho istého zdroja, ktorý pred nejakým časom uverejnil video so  smartfónom Samsung Galaxy S5, na ktorom funguje verzia systému Android L. Zdá sa, že tento zdroj má prístup k rôznym informáciám priamo zo spoločnosti Samsung. Teraz tak bola zverejnená informácia, že kórejský gigant sa chystá aktualizovať svoju vlajkovú loď v priebehu decembra. K dispozícii nie sú žiadne detailnejšie informácie, no prednedávnom sa tiež vynorila informácia, že Galaxy S5 by mal dostať update najneskôr do konca roka a tieto nové dohady s tým korešpondujú.

Dobré správy má aj spoločnosť LG pre majiteľov aktuálnej vlajkovej lode LG G3. Predstaviteľ spoločnosti sa totiž vyjadril, že G3 dostane nový Android 5.0 Lollipop najneskôr do konca roka. Spolu s týmto zariadením bude medzi prvými smartfónmi spoločnosti s novým systémom podľa všetkého aj model LG G Pro 2, no na aktualizáciu sa môžu zrejme tešiť aj majitelia ďalších zariadení od spoločnosti LG. Tá ešte bližšie nešpecifikovala, o ktoré zariadenia sa jedná, ale s blížiacim sa dátumom aktualizácie pre LG G3 budú aj tieto informácie možno už čoskoro dostupné.

Recenzia LG G3

V každom prípade bude veľmi zaujímavé sledovať, ako si výrobcovia poradia s novým dizajnom systému Android 5.0 a ako ho implementujú do svojej nadstavby. Samsung aj LG používajú aktuálne vo svojich smartfónoch grafickú nadstavbu, ktorá výrazne mení vzhľad a funkcie čistého Androidu. OS Android si pritom nepamätá takúto veľkú dizajnovú inováciu v celej svojej histórii, no nový Android 5.0 Lollipop vyzerá naozaj veľmi elegantne a bola by veľká škoda, keby sa použitými novinkami nenechali inšpirovať aj výrobcovia ďalších zariadení.

Zdroj: SamMobile via Android Central, TechTastic via GSMarena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
24.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+