MojAndroid

Samsung Galaxy S5 sa predáva už nejaký ten týždeň a ak patríte k jeho štastným majiteľom, tak ste už určite prebádali všetky funkcie a zákutia v nastaveniach systému. Napriek tomu ste niektoré novinky, ktoré tento smartfón ponúka nemuseli postrehnúť. Samsung Galaxy S5 totižto disponuje celou sadou zaujímavých a užitočných funkcií, ktoré možno unikli vašej pozornosti. Tu je zoznam tých najlepších.

1. Po displeji môžete písať ceruzkou

Samsung GALAXY S5 je vybavený elektrostatickým dotykovým displejom , ktorý umožňuje písať na displej perom, nechtom, či dokonca hrotom obyčajnej ceruzky.

20140520_102038

Nastavenie –  Túto funkciu aktivujete v ponuke Nastavenia – Zobrazenie – Zvýšiť citlivosť dotyku, alebo cez Výber citlivosti dotyku z 22 rýchlych menu s ikonami, ktoré sa zobrazujú jednoduchým ťahaním oznamovacej lišty dvoma prstami dole v hornej časti obrazovky.

2. Nakloňte horizontálne GALAXY S5 a objavujte podobné skladby

Pri počúvaní piesní môžete jednoducho objaviť podobné skladby bez toho, aby ste ich hľadali on-line, alebo sa pýtali svojich priateľov. Stačí GALAXY S5 nakloniť na jednu stranu a nájdete presne tú pieseň, na ktorú máte v danej chvíli náladu. Odporúčanie prebieha na základe analýzy žánru, ladenia, zdroja a ďalších aspektov prehrávanej hudby. Čím viac skladieb máte uložených v telefóne, tým presnejšie odporúčania získate.

samsung galaxy s5 prehravac

Nastavenie – Pri počúvaní hudby v aplikácii hudobný prehrávač GALAXY S5 nakloňte. Zobrazí sa tak zoznam “odporúčaných piesní pre mňa”, ktorý zahŕňa skladby podobné tým, ktoré máte v prístroji uložené.

3. Nové režimy fotografovania – Virtuálna prehliadka a Odfoť a uprav

Medzi celým radom nových režimov fotografovania s GALAXY S5 najviac vynikajú Virtuálna prehliadka a Odfoť a uprav. V režime Virtuálna prehliadka môžete urobiť sériu fotografií a zároveň jednoducho držať fotoaparát v ruke. Keď skončíte, automaticky sa na obrazovke vygeneruje prehrávanie zachytených fotografií. Môžete tiež vytvoriť pohyblivý obraz spustením režimu a nasledovaním pokynov pre fotografovanie (pohyb vpred, vpravo, alebo vľavo).

samsung galaxy s5 prehliadka

Režim Odfoť a uprav umožňuje upravovať fotografie ihneď po zachytení rôznymi efektmi. Snímky sú zachytené v rýchlom slede za sebou, takže je možné využiť efekty Najlepšia fotka, Najlepšia tvár, Dramatická snímka, Zmizík či Posunutý záber. Tiež si môžete jednoducho stiahnuť rôzne režimy fotografovania zo Samsung Apps stlačením tlačidla Stiahnuť na konci zoznamu Režimov.

4. Súkromný režim pre dôverný obsah

Ako by ste mali ukladať obsah, ktorý nechcete zdieľať s ostatnými? GALAXY S5 podporuje “Súkromný režim”, ktorý skryje fotky, videá, hudbu, nahrávky a súbory v priečinku Moje súbory pred zvedavými očami ostatných. Obsah uložený týmto spôsobom sa na obrazovke zobrazí len v Súkromnom režime, takže nie je vidieť, keď je režim vypnutý. Ak zabudnete spôsob odomknutia svojho súkromného obsahu, je potrebné uviesť telefón do továrenského nastavenia.

samsung galaxy s5 sukromie

Nastavenie – Najprv vyberte Súkromný režim v Nastavení a vyberte si spôsob pre odomknutie režimu. Potom vyberte súbory, ktoré majú byť skryté a kliknite na “Presunúť do súkromia v menu”. Vedľa vybraného súboru sa tak vytvorí ikona zámku. Váš súbor je teraz v bezpečí.

5. Zobrazte históriu komunikácie s osobou, s ktorou práve hovoríte cez telefón

Samsung GALAXY S5 zobrazuje informácie o osobe, s ktorou sa chcete telefonicky spojiť, pri vytáčaní hovoru, jeho prijatí, alebo uprostred rozhovoru.

Samsung Galaxy S5 hovor

Nastavenie –  Prejdite do Nastavenia – Hovor – Zobraziť info o volajúcom. Zobrazí sa nedávna aktivita na sociálnej sieti Google+ a predošlé hovory a správy medzi vami.

6. Skupina najčastejšie používaných aplikácií Panel nástrojov

Panel nástrojov ponúka rýchly prístup k vašim obľúbeným aplikáciám. Je možné ich spustiť z ktorejkoľvek obrazovky, čo vám umožní robiť viac vecí naraz.

samsung galaxy s5 nastroje

Nastavenie – Pre prístup k tejto funkcii stiahnite oznamovaciu lištu zhora, kliknite na ikonu Panel nástrojov v rýchlom paneli, alebo choďte do Nastavenia – Panel nástrojov, a aktivujete ikonu v tvare bieleho kruhu s tromi bodkami. Držte prst na ikone Panel nástrojov a stlačte Úpravy v hornej časti, aby ste vybrali aplikácie, ktoré chcete pridať do panelu nástrojov.

7. Určite tých, s ktorými si často píšete správy, ako Dôležitých príjemcov

U ľudí, s ktorými si často píšete SMS, sa označením Dôležitý príjemca zobrazí ikona v hornej časti aplikácie správ. Tým zrýchlite komunikáciu cez SMS, pretože jednoducho kliknete na ikonu niektorého z Dôležitých príjemcov hneď v hornej časti obrazovky pre odosielanie alebo prijímanie správ.

samsung galaxy s5 spravy

Nastavenie – V aplikácii pre písanie SMS stlačte tlačidlo “+”. Vyberte Dôležitého príjemcu z priečinka Doručená pošta alebo z adresára. Môžete pridať až 25 Dôležitých príjemcov.

8. Popup oznámenie o volaní – telefonujte a súčasne používajte ďalšiu aplikáciu

V situácii, keď používateľ používa niektorú aplikáciu, prepne sa pri prichádzajúcom hovore displej automaticky na obrazovku volania a aplikácia je pozastavená. Nie však v prípade GALAXY S5. Upozorní vás totiž na prichádzajúci hovor vyskakovacím (popup) oknom, čo vám umožní bez problémov aj naďalej používať aplikácie počas telefónneho hovoru.

samsung galaxy s5 volanie

Nastavenie – Prejdite do Nastavenia – Volať a skontrolujte Okná oznámenia hovoru. Aktivuje sa vyskakovacie okno namiesto prepnutia obrazovky. Pri stlačení ikony reproduktora v strede popup okna začnete konverzáciu, zatiaľ čo budete pokračovať v pôvodnej činnosti.

Náš tip
Recenzia | Samsung Galaxy S5 – nekorunovaný kráľ galaxií
20.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+