MojAndroid

Vlajková loď Samsung Galaxy S4 bola predstavená pred dvoma týždňami počas udalosti Samsung Unpacked v New Yorku. Ako už vieme, novinka je poháňaná dvoma rozličnými typmi procesorov a všetky doposiaľ zverejnené výsledky výkonnostných testov patrili modelu so štvorjadrovým  procesorom Qualcomm Snapdragon 600. Dnes sa portálu SamMobile podarilo získať druhý model s osemjadrovým Exynos 5 Octa a ako prvý zverejnil výsledky testov populárnych benchmark aplikácií AnTuTu a Quadrant, ktoré môžete vidieť nižšie.

galaxy s4 exynos 5 octa benchmark galaxy s4 exynos 5 octa benchmark galaxy s4 exynos 5 octa benchmark

Podľa uvedených výsledkov je smartfón s osemjadrovým procesorom Exynos 5 Octa o niečo rýchlejší než model s procesorom od Qualcommu. Samsung Galaxy S4 s čipom z vlastnej produkcie zaznamenal v aplikácii AnTuTu veľmi slušných 27417 bodov, zatiaľ čo verzia s druhým procesorom mala podľa portálu GSMarena skóre 23607. Procesor od Samsungu dominuje aj v aplikácii Quadrant a rozdiel predstavoval približne 700 bodov. V porovnaní s vlajkovou loďou od spoločnosti HTC, Galaxy S4 vedie v AnTuTu o takmer 5000 bodov a v Quadrante o približne 1000 bodov. V uvedených porovnaniach boli použité výsledky portálu Gsmarena, ktoré sú podľa nášho názoru mierne skreslené. Nami testovaný HTC One (recenziu si môžete prečítať tu) získal v AnTuTu až 24424 bodov, čo by znamenalo, že je o niečo výkonnejší než Galaxy S4 aj napriek nižšiemu taktu procesora Snapdragon 600. Poslednou záhadou zostáva výdrž batérie modelu s procesorom Exynos 5 Octa, ktorá je podľa špekulácií ešte lepšia než vo verzii s Qualcomm čipom.

Zaujímavé bude aj porovnanie s Tegrou 4, ktorá sa zatiaľ ešte nenachádza v žiadnom Android zariadení. Podľa prvých testov je výkon čipu od spoločnosti NVIDIA ďaleko vyšší než uvedené procesory od Samsungu alebo Qualcommu. V AnTuTu získal pozoruhodných 36486 bodov.

MôjAndroid TIP: Galaxy S4 vs. HTC One vs. Xperia Z: Porovnanie výdrže batérie

Zdroj: SamMobile

28.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+