MojAndroid

O novom Androide 4.4 KitKat pre Samsung Galaxy S4 sme vás informovali naposledy 10. januára. Správy o ňom sa objavili z niekoľkých zdrojov a portálu SamMobile sa dokonca podarilo získať testovaciu verziu firmvéru Android 4.4.2 (I9505XXUFNA1). SamMobile túto verziu sprístupnil na stiahnutie, takže skúsení používatelia si mohli KitKat na svojom Galaxy S4 vychutnať v predstihu.

Náš tip
Android 4.4 KitKat pre Galaxy S4 sa blíži. Unikol testovací firmvér

Samsung Galaxy S4 zostava I9505XXUFNAD c Samsung Galaxy S4 zostava I9505XXUFNAD b Samsung Galaxy S4 zostava I9505XXUFNAD a

Ten istý portál teraz sprístupňuje novšiu testovaciu zostavu Androidu 4.4 pre Galaxy S4 s označením I9505XXUFNAD. Ak teda na vašom Galaxy S4 ešte stále fungujete na staršej verzii 4.3, prípadne na predchádzajúcej testovacej zostave, môžete vyskúšať túto novšiu verziu a zmeny, ktoré prináša. Všetko potrebné, vrátane samotného firmvéru, nájdete priamo na SamMobile. Netreba však snáď ani pripomínať, že takéto experimentovanie je vhodné len pre skúsených používateľov a nedá sa vylúčiť poškodenie či znefunkčnenie zariadenia, alebo strata záruku. Do aktualizácie by sa teda mali pustiť len tí používatelia, ktorí sú si vedomí možných rizík. Ostatní sa novej verzie Androida oficiálnou cestou dočkajú (snáď) už čoskoro.

Samsung Galaxy S4 zostava I9505XXUFNAD d Samsung Galaxy S4 zostava I9505XXUFNAD e Samsung Galaxy S4 zostava I9505XXUFNAD f

Nový Android 4.4.2 pre Samsung Galaxy S4 prináša niekoľko menších zmien v používateľskom rozhraní, jednou z badateľných sú napríklad biele ikonky v stavovej lište na štýl KitKatu, ktoré boli v doterajších zariadeniach Samsungu farebné. Telefón by mal byť s novým softvérom tiež o niečo výkonnejší, čo sa prejavuje aj v dosiahnutom skóre v benchmarkoch. Na uzamknutú obrazovku bola pridaná skratka na rýchle spustenie fotoaparátu a pri prehrávaní hudby sa po novom zobrazuje obal, alebo grafika albumu na celú obrazovku. Zlepšilo sa tiež rozloženie klávesnice v orientácií na šírku, čo zjednoduší písanie v tejto polohe. K ďalších zmenám patrí pridanie možnosti bezdrôtovej tlače, nové emotikony či možnosť výberu medzi bežnou aplikáciou na SMS/MMS správy a Hangouts.

Zdroj: sammobile.com

17.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+