MojAndroid

Fotoaparát Samsungu Galaxy S23 Ultra patrí medzi najlepšie na trhu, o tom niet pochýb. Vďačí za to novému 200-megapixelovému snímaču, širokým možnostiam približovania a dobrému softvérovému spracovaniu. Portál GSMArena teraz informoval o tom, že majitelia by sa onedlho mohli dočkať jednej novinky.

Portrétový režim s dvojnásobným priblížením

Tá sa bude týkať portrétových fotografií s rozmazaným pozadím. Tie je dnes možné samozrejme bežne vytvárať absolútne bez problémov, no Samsung pridá aj možnosť dvojnásobného priblíženia prostredníctvom hlavného snímača. Priblížené portrétové zábery všeobecnej prinášajú lepšie rozostrenie pozadia a hodiť sa môžu aj v prípade, ak sa k fotografovanej osobe neviete fyzicky dostať bližšie.

Samsung Galaxy S23 Ultra - 1
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Už teraz je možné vytvárať portréty aj teleobjektívom, no trojnásobné priblíženie je v niektorých prípadoch až príliš, zatiaľ čo fotografie bez priblíženia môžu byť naopak málo. Mať možnosť zvoliť si 2x zoom sa určite hodí.

Nová funkcia fotoaparátu by mala na zariadenia doraziť ešte v tomto mesiaci, prípadne začiatkom júna, spoločne s novou aktualizáciou systému. Jej veľkosť má byť až 1,5 GB, takže je možné, že prinesie aj ďalšie novinky, ktoré zatiaľ spomenuté neboli. O tom, či Samsung prinesie portrétový režim s dvojnásobným priblížením aj do ďalších smartfónov, zatiaľ nevieme.

Náš tip
Za nákup z online obchodov mimo EÚ si v budúcnosti priplatíme
22.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+