MojAndroid

Na to, aby váš smartfón fungoval bez problémov, už v dnešnej dobe nepotrebujete žiadne vylepšenia. Avšak ak chcete aby sa jeho výkon, celkový dojem a bezchybnosť držali vždy na najvyšších hodnotách, viete si k nemu dokúpiť rôzne príslušenstvo. Patria sem rôzne ochranné pomôcky ako kryty či sklá, nabíjacie stanice či káble ale aj slúchadlá a powerbanky. V tomto článku sa pozrieme na nami vybrané príslušenstvo pre tohtoročný model Samsung Galaxy S23 Plus.

Samsung Galaxy S23 Plus

Model Samsung Galaxy S23 Plus je najnovšou vlajkovou loďou od kórejského výrobcu. Vyšiel začiatkom februára a to spolu s modelmi Galaxy S23 a S23 Ultra. Okrem nových farebných prevedení sa však tento najlepší model extrémne podobá na svojho predchodcu.

Samsung Galaxy S23
Samsung Galaxy S23 Plus | Zdroj: Filip Spevár

Minimalistické zmeny vo vzhľade smartfónov tak už nevykonáva iba konkurenčný Apple, ale aj samotný Samsung. Ide stále o “nový” výrobok, pre ktorý ešte nie každý výrobca má prispôsobenú výrobu. My sme pre vás našli tie, ktoré sú podľa nás najideálnejšie.

Samsung Galaxy S23 Plus môžete kúpiť v e-shope Alza.sk. Všetky novinky od Samsungu sú tu dostupné aj na splátky bez navýšenia.

Ochranné sklo

Práve ochranné sklá patria k najdôležitejším ochranným prvkom vášho smartfónu. Pri páde z väčšej výšky dokážu smartfón ochrániť pred rozbitím primárneho skla. Rovnako dobre dokážu zabrániť zbytočným škrabancom na displeji, ktoré by znižovali celkový dojem zo smartfónu.

predne sklo
Ochranné sklo | Zdroj: Alza

Ochranné sklo UAG Glass Screen Shield Plus Samsung Galaxy S23+ | Zdroj: Alza

Obal smartfónu

Rovnako ako prednú stranu je dôležité chrániť aj zadnú stranu smartfónu. Funkciu ochrany “chrbtu” na mobilnom telefóne spĺňajú ochranné kryty. Patria k tým najobľúbenejším vylepšeniam smartfónov, keďže existuje takmer nekonečno druhov krytov od rôznych výrobcov. Niektorý výrobcovia ochranné obaly vkladajú priamo do balenia zariadení. Samsung však túto vymoženosť neposkytuje, a preto vyberáme tieto kryty, ktoré nás zaujali svojou konštrukciou, a taktiež aj dizajnom.

Ochranný obal pre Galaxy S23 Plus | Zdroj: Alza

Kryt pre S23+ | Zdroj: Alza

Ochrana zadných fotoaparátov

Aj fotoaparáty, ktoré sa nachádzajú na zadnej strane zariadení potrebujú ochranu. Väčšinou bývajú z pevnejších materiálov, no ani to neznamená že sa vám časom neopotrebujú. To môže v hraničných situáciách spôsobiť zníženiu konečného výstupu z fotoaparátov, a vy si tak budete nútení zaplatiť nie lacnú opravu. Mnoho výrobcov však vymyslelo riešenie v podobe ochranného skla na fotoaparáty.

Ochranné sklo pre fotoaparáty | Zdroj: Alza
Ochranné sklo pre fotoaparáty | Zdroj: Alza

Powerbanky

Aj keď Samsung Galaxy prichádza s veľmi slušnou výdržou batérie, sú situácie, kedy sa vám bude powerbanka hodiť. Môžete ju tak využiť napríklad na viacdňových festivaloch, pri ktorých je niekedy veľmi ťažké nájsť miesto na nabíjanie. Rovnako dobre poslúži ak si budete chcieť dobiť smartfón na miestach, kde nie je prístup k elektrine. Vybrali sme preto pre vás tieto riešenia.

20 000 mAh power banka| Zdroj: Alza
Power banka s podporou bezdrôtového nabíjania | Zdroj: Alza

Powerbank AlzaPower Onyx 10 000 mAh | Zdroj: Alza

Nabíjanie a káble

V balení Galaxy S23 Plus sa nachádza nabíjací kábel s podporou rýchleho nabíjania. Čo sa však v balení nenachádza je nabíjací adaptér. Ten buď použijete váš predchádzajúci alebo sa môžete popozerať po novom s dostatočným výkonom. Vyberáme pre vás nabíjacie káble a adaptéry, ktoré budú spolupracovať so zariadením od Samsungu.

Nabíjací Adaptér | Zdroj: Alza
Nabíjací Adaptér | Zdroj: Alza

Nabíjací Adaptér | Zdroj: Alza
Nabíjací Adaptér | Zdroj: Alza

Slúchadlá

Slúchadlá už bohužiaľ nebývajú súčasťou balenia, ako tomu bývalo pri starších modeloch. Preto je potrebné si ich dokúpiť. Či už siahnete po originálnych slúchadlách od výrobcu, ktoré zabezpečia výbornú kompatibilitu so zariadením, alebo siahnete po slúchadlách od výrobcu tretej strany, je už len a len na vás. My vám prinášame riešenia, ktoré budú skvelo spolupracovať s vaším Samsungom Galaxy S23+.

Samsung Galaxy Buds2 Pro
Balenie Samsung Galaxy Buds2 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

huawei freebuds 5i
Huawei FreeBuds 5i | Zdroj: Filip Spevár

Smart hodinky

Veľkej popularite sa dnes tešia smart hodinky, ktoré skvelo spolupracujú s vašim smartfónom. Spoločne sa dopĺňajú a vy si tak viete uľahčiť niektoré činnosti ak napríklad nemáte pri sebe smartfón. Medzi takéto činnosti, ktoré dokážete vykonávať prostredníctvom smart watch, sú napríklad telefonovanie, prepínanie hudby či odpisovanie na správy.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Huawei Watch GT 3 SE
Huawei Watch GT 3 SE | Zdroj: Tomáš Kanálik

Náš tip
Chete mať zabezpečený Twitter? Zaplaťte. Sociálna sieť spoplatňuje dôležitú funkcionalitu

23.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+