MojAndroid

Spoločnosť Samsung predstavila vlajkovú loď Samsung Galaxy S22 Ultra už 9. februára, ale oficiálny predaj začal až 25. februára. Niekoľko zákazníkov ju však dostalo už skôr a niektorí z nich narazili na nepríjemné prekvapenie. Displej im začal pri určitých scenároch blikať. Informáciu priniesol portál GSMArena.

Chyba sa týka iba modelov s čipsetom Exynos

Displej Samsungu Galaxy S22 Ultra je momentálne to najlepšie, čo trh so smartfónmi ponúka. Je vyrobený technológiou Dynamic AMOLED 2X, má 6,8 palcov, rozlíšenie 3088 x 1440 pixelov a obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Preto spoločnosť Samsung určite nepotešia najnovšie správy používateľov, ktorí hlásia problémy s týmto displejom.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Novo objavené chyby si všimlo viac majiteľov. Ich fotografie a videá, ktoré zobrazujú blikajúci fialový pruh v hornej časti displeja, sa začali objavovať na diskusných fórach a sociálnych sieťach. Problém sa objavuje pri konkrétnom nastavení, a to pri najvyššom rozlíšení obrazovky (WQHD) a pri nastavenom prirodzenom režime obrazovky.

Problém sa tiež pravdepodobne týka iba modelov s čipsetom Samsung Exynos 2100 a kusov, ktoré sa predávajú v Európe vrátane Slovenska. Spoločnosť Samsung už o tejto chybe vie a ubezpečuje majiteľov smartfónov, že ide iba o softvéru chybu a nie problém hardvéru. Oprava je už údajne pripravená a mala by byť distribuovaná v najbližšej aktualizácii softvéru. Dovtedy Samsung odporúča dočasne znížiť rozlíšenie na Full HD+.

Náš tip
Instagram mení limity. Chce, aby ste ho používali viac

 

26.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+