MojAndroid

Opäť tu máme veľkú dávku únikov – tentokrát sa týkajú novej rady Samsung Galaxy S21. Máme nové informácie ku každému modelu z nich – S21 ukazuje svoje farby, model S21+ sa rovno ukázal vo videu a máme potvrdený aj stylus pre S21 Ultra.

Samsung Galaxy S21+ sa ukázal vo videu

YouTuber Random Stuff 2 nám vo videu ukázal funkčný model Samsung Galaxy S21+. Chlapík v ňom ukazuje takmer symetrické okraje, ktoré sú taktiež aj nevídane tenké. Ukázal nám aj priebeh a výsledky benchamrku Geekbench 5, v ktorom sa spomenula doska “lahaina”, čo odpovedá Snapdragonu 888. Ten má totiž toto kódové označenie. Skóre bolo 1,115 a 3,326 (prvý výsledok pre jedno jadro, druhý pre všetky spolu). Očakávame zlepšenie, nakoľko toto nie je finálna verzia firmvéru.

Na chvíľu telefón otočil a ukázal nám aj zadnú stranu, ktorá potvrdzuje tri rovnako veľké objektívy, ktoré budú osadené v štýlovom ostrovčeku. Nám sa tento ostrovček páči viac, ako na Samsungu Galaxy S20+.

Chlapík tiež spomína, že telefón je celkom dobrý, ale trocha sa sťažuje na presaturované farby. Ale keďže ide o predprodukčný model, je možné že sa situácia zlepší.

Farby a pamäte série S21

GSMArena ukazuje farby a pamäte, ktoré dostane séria S21. Hovoríme o vnútornej pamäti nie o RAM. Tie budú identické pre Samsung Galaxy S21 a aj pre S21+, teda 128 alebo 256 GB. S21 Ultra dostane až tri pamätové verzie – 128/256 a až 512 GB.

Samsung Galaxy S21 príde v štyroch farbách – sivá, biela, ružová a fialová. Pre lepšiu predstavu o odtieňoch máme nižšie aj obrázky pre jednotlivé verzie.

Samsung Galaxy S21+ príde len v troch farbách – fialová, čierna a strieborná.

Nakoniec tu máme S21 Ultra, ktorý príde len v dvoch farbách – čierna a strieborná, ale prekvapením je tu stylus. Avšak ten nebudete môcť umiestniť do konštrukcie, ako je to u Note série, ale budete potrebovať špeciálne Clear View alebo silikónové puzdro. Tieto puzdrá budú pribalené k peru S-Pen, to si však budete musieť zakúpiť osobitne.

Oficiálne predstavenie prebehne o mesiac – 14. januára. Do predaja sa telefóny dostanú až vo februári, resp. v marci. To sa ešte nevie.

Náš tip
Nové bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds prídu spolu s Galaxy S21. Už onedlho

Konkurencia

14. januára očakávame aj predstavenie vlajkových lodí od Xiaomi. Nedávno sme spomínali, že sa na internete objavili veľmi kvalitné fotky, na ktorých vidíme Xiaomi Mi 11. Zatiaľ však nevieme ako presne bude vyzerať vyšší model – Xiaomi Mi 11 Pro. Obe ponúknu Snapdragon 888, 8 GB RAM a kvalitné AMOLED panely. Zatiaľ ešte nemáme všetky špecifikácie.

OnePlus nelení a pripravuje sériu s označením 9. V tej budú tri modely – OnePlus 9, OnePlus 9 Pro a OnePlus 9E. O poslednom modeli nevieme takmer nič, teda len to, že má byť najmenej výkonný. OnePlus 9 a 9 Pro by mali dostať najnovší Snapdragon 888, minimálne 8 GB RAM a pri OnePlus 9 očakávame 6,55″ AMOLED so 120 Hz displejom (ako OnePlus 8T). Taktiež máme fotky len menej vybaveného OnePlus 9.

13.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+