MojAndroid

Smartfóny série Samsung Galaxy S21 ponúkajú zákazníkov prémiový hardvér, ktorý z nich robí špičkové multimediálne zariadenia. Dajú sa využiť nielen na tvorbu, ale aj sledovanie multimediálneho obsahu. Túto možnosť rozširuje nový benefit, ktorý im podľa portálu SamMobile prináša služba Netflix.

Na nových Samsungoch si užijete filmy na Netflixe s podporou HDR10

Novým benefitom od Netflixu je certifikácia HDR. Majiteľom smartfónov zaručuje lepší zážitok z pozerania ich obľúbených filmov a seriálov v HD rozlíšení s HDR10 profilom. AMOLED displeje všetkých troch smartfónov série Galaxy S21 majú v základe podporu HDR10+. Displeje Galaxy S21 a Galaxy S21+ majú tiež FHD+ rozlíšenie, svietivosť 1300 nitov a obnovovaciu frekvenciu 120 Hz.

Samsung Galaxy S21+

 

Najvyšší model Galaxy S21 má navyše QHD rozlíšenie a svietivosť až 1500 nitov. Všetky tri modely sú tak ideálnymi zariadeniami pre sledovanie videí s podporou HDR10 služby Netflix. Treba ale pripomenúť, že pre podporu HDR v službe Netflix je nutné mať zaplatené najvyššie mesačné Premium predplatné v sume 11,99 eur. V cene tohto predplatného je aj podpora 4K rozlíšenia.

Čo je technológia HDR a ako funguje?

Skratka HDR, ktorá v preklade znamená Vysoký dynamický rozsah, patrí technológii, ktorá umožňuje rozšírenú reprodukciu detailov zároveň v tmavých a aj svetlých častiach zobrazovanej scény. Dynamický rozsah je potom rozdielom medzi najsvetlejšou a najtmavšou častí scény. Pokiaľ budete takúto scénu sledovať v HDR, dobre uvidíte všetky detaily a obraz sa bude približovať tomu, čo by ste v skutočnosti videli, keby ste na danom mieste naozaj stáli.

SDR vs HDR10+

V praxi sa HDR prejavuje lepším kontrastom scény, výrazne prekreslenejšími farebnými odtieňmi a väčšou hĺbkou obrazu. Scény pôsobia živším dojmom a viac zodpovedajú realite, pretože oko si dokáže s výrazne kontrastnými scenériami poradiť lepšie ako optické prístroje, ktoré scénu pôvodne snímali. V prípade HDR10 je scéna zobrazená 10-bitovými farbami, čo je znamená využitie až 10 miliónov odtieňov farieb.

Náš tip
Poznáme dátum predstavenia Xiaomi Mi 11 a MIUI 12.5 pre globálny trh
30.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+