MojAndroid

Samsung vydáva marcovú bezpečnostnú aktualizáciu pre majiteľov zariadení Samsung Galaxy S21 ešte skôr, než príde marec samotný. Je príjemné vidieť viac než vzornú starostlivosť o svoje vlajkové lode. Nie, že by sa konkurencia nesnažila, ale väčšinou jej to trvá o pár týždňov dlhšie. Koľko výrobcov, okrem Google, dokáže vydať záplaty tak skoro?

Samsung Galaxy S21+
Samsung Galaxy S21+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Mimochodom Samsung Galaxy S21 sa bude tešiť ešte dlhej podpore. Samsung totiž sľúbil až 4 roky softvérových aktualizácií a tri veľké aktualizácie Androidu.

Samsung Galaxy S21 získava marcovú bezpečnostnú aktualizáciu v predstihu

Zoznam zmien obsahuje okrem spomínanej záplaty aj vágne frázy o vylepšení výkonu a fotoaparátov, ale bez akýchkoľvek detailov. Aktualizácia má veľkosť 387 MB a firmvérové označenie G99x0ZHU1AUB7, spomína portál Sammobile. Viac informácií o aktualizácií, aspoň o bezpečnostnej záplate, by sme sa mali dozvedieť v najbližších týždňoch. Oneskorene preto, aby si ju majitelia stihli nainštalovať, inak by im hrozilo bezpečnostné riziko.

Táto správa o aktualizácií pre zariadenia Samsung Galaxy S21 prichádza z Taiwanu, ale značí, že čoskoro túto aktualizáciu dostane aj zvyšok sveta. Ak sa na ňu tešíte, môžete v najbližších dňoch kontrolovať Softvérové aktualizácie v Nastaveniach vášho telefónu.

Galaxy S21 marcová bezpečnostná záplata
Zdroj: SamMobile.com

Konkurencia

Aktualizujú všetci – nedávno sme písali o staršom Huawei Mate 20, ktorý dostáva EMUI 11 bez nového Androidu. Ten kvôli pretrvávajúcim obmedzeniam zo strany USA zrejme nikdy nepríde.

Xiaomi nedávno aktualizovalo svoj špičkový fotomobil – Mi Note 10 na Android 11. K tomu získava aj MIUI 12, avšak nie novšiu verziu MIUI 12.5.

Tento mesiac aktualizovala Nokia svoj model 8.3 na Android 11. Trvalo to akosi dlho na to, že ide len o polročný telefón s čistým Androidom. Avšak lepšie neskôr, než nikdy.

Náš tip
Samsung Galaxy A32 4G:. Prvý Samsung strednej triedy s 90 Hz displejom
26.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+