MojAndroid

Majitelia vlajkových smartfónov zo série Samsung Galaxy S20 hlásia problémy s ich displejmi. Upozornil na to portál PhoneArena.

Problémy s displejom série Galaxy S20 nie sú úplnou novinkou

Na základe príspevkov na sociálnych sieťach Reddit, Twitter a zákazníckych fórach Samsungu sa zdá, že niektorí majitelia smartfónov série Galaxy S20 majú vážne problémy s displejom. Niektoré z displejov zobrazujú tenké vertikálne ružové alebo zelené čiary. Jedná časť majiteľov tvrdí, že problém sa vyskytol ihneď po aktualizácii softvéru.

Druhá časť používateľov poukázala na to, že čiary sa začali objavovať po uplynutí záruky ich smartfónu. Niektoré príspevky vlastníkov zariadení dokonca pochádzajú z roku 2021. Už v júli minulého roka mali displeje modelov Galaxy S20 problémy so zeleným, respektíve bielym blikaním.

Majitelia smartfónov Galaxy S20 s chybným displejom v záruke by mali určite skúsiť reklamáciu

Niektorí majitelia to vtedy riešili reklamáciou Galaxy S20 v záručnej dobe, ktorá už v roku 2022 bohužiaľ viacerým majiteľom vypršala. Dnes by si musela väčšina z nich zaplatiť opravu z vlastného vrecka. Tí, ktorým záruka stále beží, by ju však mali určite využiť, ak majú podobný problém s displejom.

Chyba displeja na Samsungu Galaxy S20 | Zdroj: PhhoneArena.com

Jeden používateľ Redditu zobral svoj mesiac starý Galaxy S20 s pokazeným displejom do servisu Samsung, kde mu povedali, že nemajú k dispozícii náhradný diel, takže za neho dostal plnú náhradu. Ak by sa totiž spoločnosť pokúsila zvaliť vinu na vlastníka telefónu, používateľ by mohol poukázať na veľký počet rovnakých sťažností nájdených na vyššie uvedených fórach.

Samsung Galaxy S20 Ultra notifikacna lista
Samsung Galaxy S20 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V prípade majiteľov modelov po záručnej dobe je situácia horšia. Pokiaľ by išlo skutočne len o chybu, ktorú spôsobila aktualizácia softvéru, tak by výrobca mohol časom vydať softvérovú opravu. Bohužiaľ sa Samsung zatiaľ k problému oficiálne nevyjadril, takže príčinu problému stále nemáme potvrdenú.

Ak ste majiteľom jedného zo smartfónov série Samsungu Galaxy S20 a náhodou máte spomínaný problém s displejom, tak sa k nemu môžete vyjadriť v diskusii pod článkom.

Náš tip
Salón Elektromobilov 2022: Prvá výstava bude v Bory Mall Bratislava v máji
16.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+