MojAndroid

Rad smartfónov Samsung Galaxy S10 patril medzi tie najočakávanejšie. Desiate výročie najpopulárnejšej série vlajkových lodí s Androidom naznačovalo, že sa máme na čo tešiť a presne to sa aj potvrdilo. Samsung prišiel hneď s tromi modelmi, spomedzi ktorých je najlepšie vybaveným práve Samsung Galaxy S10+. Telefón exceluje aj po stránke batérie a nabíjania.

Skvelá výdrž ako základ

Samsung Galaxy S10+ prichádza s batériou s kapacitou 4100 mAh. To je obrovský pokrok oproti predchádzajúcej generácii a pri používaní je to rozhodne cítiť. Výdrž na jedno nabitie je skutočne vynikajúca. Bez problémov s ním zvládnete jeden skutočne náročný, ale aj dva priemerné dni.

Napriek obrovskej kapacite batérie telefón nevyčnieva z radu svojou hmotnosťou, ktorá je iba na úrovni 175 gramov. To je aj o 10 aj viac gramov nižšia hmotnosť ako v prípade iných zariadení s podobne veľkou batériou. Nebude vás tak obmedzovať ani pri dlhodobejšom používaní a perfektne vám sadne do ruky.

Rýchle, bezdrôtové a dokonca aj reverzné nabíjanie

Napriek nadpriemernej kapacite batérie nebude musieť na nabitie telefónu dlho čakať. Pribalenou nabíjačkou Samsung Galaxy S10+ nabijete za necelú hodinu a pol, pričom po hodine budete mať už vyše 80 % batérie.

Okrem toho S10+ podporuje aj rýchle bezdrôtové nabíjanie s výkonom až 15W. Vďaka tomu sa nebudete musieť obmedzovať ani pri pohodlnom bezdrôtovom nabíjaní.

To ale nie je všetko. Telefón totiž podporuje aj novinku s názvom Samsung PowerShare. Tá umožňuje využiť samotné zariadenie ako bezdrôtovú nabíjačku – stačí k nemu priložiť iné zariadenie kompatibilné s bezdrôtovým nabíjaním a S10+ mu začne odovzdávať energiu. Toto riešenie využijete napríklad v krízových situáciách, keď si niekto potrebuje súrne nabiť telefón a nemáte po ruke nabíjačku, ale napríklad aj na dobíjanie kompatibilného príslušenstva. Spolu s novými slúchadlami Samsung Galaxy Buds, ktoré túto funkciu podporujú, tak ide spolu s 10+ o dokonalý pár.

Predchádzajúce články:

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a ešte krajší a lepší dizajn [1. časť]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a ten najvyšší výkon [2. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a nový systém One UI [3. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a pokročilé biometrické zabezpečenie [4. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a obrovské množstvo pamäte [5. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a najlepší displej na trhu [6. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a vynikajúci fotoaparát [7. deň]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

13.3.2019

+