MojAndroid

Samsung Galaxy S9 je oficiálne na trhu len chvíľku, ale už sa začínajú objavovať prvé informácie o tom, čo by mal mať jeho nástupca. Už nielen pri tohtoročnom modeli ale aj minuloročnom sa očakávalo nasadenie skeneru odtlačkov priamo v displeji. Nakoniec bolo všetko inak a prvenstvo v tejto funkcii ukradol Samsungu a Apple čínsky výrobca Vivo. Podľa posledných špekulácií sa skeneru odtlačkov prstov v displeji nedočká ani Galaxy Note 9, ale Samsung Galaxy S10 by ho už podľa najnovších informácií mal skutočne priniesť. Vzhľadom k dostupnosti tejto technológie od viacerých výrobcov by to tentokrát mohla byť pravda. Okrem toho by mal mať čipset vyrobený 7nm technológiou, podporu 5G siete a TrueDepth kameru.

Náš tip
Samsung Galaxy S9: Rovnaká forma, rovnaký štýl | RECENZIA

Podarí sa Samsungu prekonať Face ID od spoločnosti Apple?

Funkcia Face ID pre odomknutie telefónu pomocou tváre u konkurenčného iPhone X využíva pre skenovanie tváre TrueDepth kameru a v spolupráci s ďalšími snímačmi vytvára 3D obraz tváre používateľa. Samsung potrebuje odborníkov na danú technológiu a tak sa obrátil na izraelských inžinierov spoločnosti Mantis Vision. Po systéme duálnych fotoaparátov tak s nimi bude spolupracovať aj na vývoji 3D technológie rozpoznávania tváre.

Táto spoločnosť sa dala dohromady s kórejskou firmou Namuga, aby spolu dokázali vytvoriť potrebné moduly pre Galaxy S10. Namuga stála za projektom RealSense AR od Intelu a Mantis Vision sa starala o dodávanie modulov pre projekt Tango AR, ktorý Google prednedávnom zmietol zo stola. Všetky zainteresované spoločnosti tak majú dostatok skúseností a svojou spoluprácou môžu v konečnom dôsledku vytvoriť silného rivala alebo aj premožiteľa pre Face ID. Potenciál 3D skenovania si môžete pozrieť aj na priloženom videu, ktoré ukazuje bohaté skúsenosti Mantis Vision s touto technológiou.

17.3.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+