MojAndroid

Rad smartfónov Samsung Galaxy S10 patril medzi tie najočakávanejšie. Desiate výročie najpopulárnejšej série vlajkových lodí s Androidom naznačovalo, že sa máme na čo tešiť a presne to sa aj potvrdilo. Samsung prišiel hneď s tromi modelmi, spomedzi ktorých je najlepšie vybaveným práve Samsung Galaxy S10+. Ak už telefón máte, tieto tipy a triky vám pomôžu z neho vyťažiť maximum.

Nastavte si tmavé prostredie

Samsung Galaxy S10+ prichádza s predinštalovaným systémom Android 9.0 Pie s nadstavbou One UI. Tá podporuje plnohodnotnú tmavú tému, ktorá vyzerá skvelo, šetrí vaše oči a aj batériu v telefóne.

V systéme by ste ju ale pod pojmom „tmavá téma“ nenašli. Nastavenie sa ukrýva v záložke Zobrazenie a je označené ako Nočný režim. Môžete si ho nechať zapnutý nonstop alebo podľa plánu – od súmraku po úsvit alebo vo vami nastavenom časovom intervale.

Zmeňte si lištu s rýchlymi nastaveniami

Po stiahnutí notifikačnej lišty sa objaví vylepšené menu s rýchlymi nastaveniami a skratkami, ktoré si môžete prispôsobiť dokonale podľa vlastných potrieb. Stačí, keď lištu stiahnete celkom dole dvojitým potiahnutím a kliknete na ikonku menu s tromi bodkami vpravo hore pod aktuálnym časom.

Tu môžete meniť mriežku tlačidiel a zobraziť si ich tak viac naraz pomocou menších ikoniek. Zmeniť môžete aj poradie tlačidiel a tie, ktoré používate najčastejšie, umiestniť dopredu. Tie, ktoré nepoužívate vôbec, môžete úplne vyhodiť. Po nainštalovaní vašich obľúbených aplikácií tu tiež nájdete rôzne skratky, ktoré tieto aplikácie používajú a ktoré si tiež môžete umiestniť k ostatným systémovým ikonkám pre rýchle spustenie.

Prispôsobte si Always-On displej

Samsung Galaxy S10+ v nadstavbe One UI pokračuje v tradícii svojich predchodcov a prináša extrémne praktický a plne prispôsobiteľný Always-On displej. Dôležité informácie tak uvidíte aj na zamknutej obrazovke. Nastavenie nájdete v časti Zamknutá obrazovka -> Always On Display.

Tu si môžete nastaviť vzhľad aj funkcie Always On displeja. Môžete meniť režim zobrazovania – informácie sa môžu ukazovať vždy podľa časového plánu alebo po ťuknutí na displej. Môžete zmeniť orientáciu obrazovky Always On displeja, zobraziť widget pre ovládanie hudby či nastaviť automatický jas tejto obrazovky.

Keď sa vrátite o krok späť do menu Zamknutá obrazovka, môžete si nastaviť aj štýl a farbu widgetu s časom a informáciami, ktoré sa na Always On displeji zobrazia. Základné jednoduché zobrazenie môžete zmeniť, doplniť ručičkové hodiny, agendu či dokonca celý kalendár.

Nastavte si Bočný displej

Hoci displej na Samsung Galaxy S10+ už nie je tak výrazne zahnutý ako v predchádzajúcich modeloch, stále tu zahnutie ucítite a môžete ho naplno využiť. Práve v zahnutej časti displeja je totiž ukryté menu Bočný displej. Sem môžete umiestniť množstvo šikovných skratiek a funkcií, ku ktorým chcete mať prístup kedykoľvek bez ohľadu na to, v akej časti systému sa práve nachádzate.

K dispozícii máte celý rad panelov – môžete si sem dať obľúbené aplikácie, živé správy, najobľúbenejšie kontakty, funkcie pre inteligentný výber pri zhotovení screenshotov obrazovky, panel s počasím či rýchlymi nástrojmi a mnohé ďalšie.

Celý panel bočného displeja môžete ďalej prispôsobovať – môžete ho presúvať, zväčšovať či meniť detekčnú plochu. V prípade záujmu ho môžete aj celkom deaktivovať a v budúcnosti menu kedykoľvek znovu zobraziť – je to iba na vás.

Prispôsobte si tlačidlo Bixby

Samsung Galaxy S10+ ponúka štandardne aj hardvérové tlačidlo pre spustenie asistenta Bixby. Novinkou však je, že tomuto tlačidlu môžete pridať aj dodatočnú funkcionalitu a ešte výraznejšie zvýšiť svoje pohodlie pri používaní telefónu.

Stačí, keď v nastaveniach prejdete do záložky Pokročilé funkcie a tu zvolíte možnosť Tlačidlo funkcie Bixby. Následne môžete úplne zmeniť fungovanie tlačidla. Môžete si vybrať, či budete asistenta Bixby spúšťať jednoduchým alebo dvojitým stlačením tlačidla. Opačnej funkcii potom môžete priradiť skratku pre spustenie nejakej aplikácie alebo funkcie v telefóne.

Predchádzajúce články:

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a ešte krajší a lepší dizajn [1. časť]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a ten najvyšší výkon [2. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a nový systém One UI [3. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a pokročilé biometrické zabezpečenie [4. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a obrovské množstvo pamäte [5. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a najlepší displej na trhu [6. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a vynikajúci fotoaparát [7. deň]
Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a vynikajúca batéria [8. deň]
Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a skvelé multimediálne možnosti [9. časť]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

15.3.2019

+