MojAndroid

Populárny “DIY” YouTuber JerryRigEverything zverejnil na svojom kanáli video, na ktorom sa podujal na kompletnom rozobratí Samsungu Galaxy S10. Vidieť môžeme, ako je všetko do seba poskladané a telefón kvôli závažnému rozhodnutiu výrobcu bude veľmi ťažké opraviť.

Náročná oprava

Hneď od začiatku je z videa jasné, že sklom tvorená zadná strana telefónu je veľmi krehká. Zack ju otvoril síce bez nejakej ujmy, nuž pri otváraní určite môže dôjsť k jej poškodeniu. Určite mnohých z vás zaskočí fakt, že nabíjací port je súčasťou samotnej základnej dosky a nejedná sa o samostatnú dosku. Pokazenie USB-C portu tak vedie k znefunkčneniu celého zariadenia (pokiaľ, samozrejme, nebudete nabíjať iba za pomoci bezdrôtovej technológie). V inom prípade by vás náhradný nabíjací port vyšiel od 10 €. Pri Samsungu Galaxy S10 tak budete musieť platiť výmenu celej matičnej dosky, ktorá je jednou z tých najdrahších častí celého telefónu (najdrahšou súčiastkou je bez pochýb displej).

Počas rozoberania sa ďalej zistilo, že ultrasonická čítačka odtlačkov prstov je integrovaná v displeji a nedá sa nijakým spôsobom vymeniť. Taktiež displej je veľmi krehký a po jeho odobraní z tela telefónu sa stal nefunkčným. Silné poškriabanie alebo rozbitie displeja v časti, kde sa nachádza tento skener zapríčiní jeho úplnú neschopnosť prečítať váš prst. Samsung sa tak pravdepodobne dal na podobnú vlnu, ktorou ide americký Apple. Keď je telefón príliš náročné alebo priveľmi drahé opraviť, zákazník si jednoducho zaobstará nový smartfón.

Ďalšie články k téme “Samsung Galaxy S10”:

Náš tip
Dodávky Samsungov Galaxy S10 sa môžu z dôvodu vysokého dopytu oneskoriť
Náš tip
O Samsung Galaxy S10 a Galaxy S10+ je na Slovensku najvyšší záujem v histórii spoločnosti
Náš tip
Displej Samsungu Galaxy S10 dostal od DisplayMate najvyššie hodnotenie

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+