MojAndroid

Rad smartfónov Samsung Galaxy S10 patril medzi tie najočakávanejšie. Desiate výročie najpopulárnejšej série vlajkových lodí s Androidom naznačovalo, že sa máme na čo tešiť a presne to sa aj potvrdilo. Samsung prišiel hneď s tromi modelmi, spomedzi ktorých je najlepšie vybaveným práve Samsung Galaxy S10+. Telefón exceluje aj po stránke batérie a nabíjania.

Základom je displej

Ako sme už niekoľkokrát spomínali, Samsung Galaxy S10+ disponuje najlepším displejom na trhu. 6,4″ Dynamic AMOLED displej s QHD+ rozlíšením je vynikajúci po každej stránke. Má krásne a verné farby, dokonalú čiernu, extrémne vysoký kontrast, špičkové pozorovacie uhly a jas vyše 1200 nitov, ktorý stačí aj do tých absolútne najjasnejších podmienok.

Vďaka tejto špičkovej výbave je telefón priam stvorený pre prácu s multimédiami. Na peknom veľkom displeji si vychutnáte akýkoľvek multimediálny obsah naplno. Či už to bude sledovanie videí, pri ktorých telefón podporuje aj režim zobrazenia HDR10+ a sám dokáže takéto videá nahrávať, alebo to bude práca sa tabuľkovým procesorom či dlhými pracovnými dokumentami. Tu zasa oceníte jemnosť displeja a aj jeho veľkosť.

Skvelé reproduktory aj pribalené slúchadlá

Multimédiá ale nie sú spojené iba s displejom. Samsung Galaxy S10+ ponúka aj sústavu stereo reproduktorov, keď hlavný spodný reproduktor je doplnený o ďalší, ktorý je ukrytý v mriežke slúchadla pre telefonáty. Reproduktory sú hlasné, hrajú veľmi dobre a dokonale si s nimi užijete akýkoľvek hudobný obsah.

Ak zrovna nie ste v situácii, kedy môžete alebo chcete používať reproduktor na vašom zariadení, Samsung má riešenie aj pre tieto situáciu. Sú nimi pribalené slúchadlá AKG, ktoré vynikajúco izolujú okolie a ponúkajú skvelý zvukový prednes. Výhodou je, že slúchadlá obsahujú 3,5mm jack – presne taký, aký nájdete aj na samotnom telefóne. Táto, dnes už skutočne raritná funkcia, si našla miesto aj vo vlajkovej lodi Samsungu, a tak môžete napríklad naraz počúvať hudbu a nabíjať telefón.

Množstvo výkonu a dlhá výdrž

Hoci sa to možno na prvý pohľad nemusí zdať dôležité, pre dokonalý multimediálny zážitok potrebujete viac ako dobrý displej či reproduktor. Samsung Galaxy S10+ však nezaostáva ani v ďalších oblastiach. Vďaka fantastickému výkonu si užijete akýkoľvek druh multimédií vrátane tých najlepších hier. Batéria s kapacitou 4100 mAh a výbornou výdržou sa zasa postará o to, že tieto multimédiá si užijete skutočne dlho a nebudete musieť byť pripútaní k stene nabíjacím káblom.

Predchádzajúce články:

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a ešte krajší a lepší dizajn [1. časť]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a ten najvyšší výkon [2. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a nový systém One UI [3. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a pokročilé biometrické zabezpečenie [4. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a obrovské množstvo pamäte [5. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a najlepší displej na trhu [6. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a vynikajúci fotoaparát [7. deň]
Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a vynikajúca batéria [8. deň]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

14.3.2019

+