MojAndroid

Samsung Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10e sú najnovšie vlajkové lode juhokórejského giganta. Disponujú kombináciou aktuálne toho najlepšieho, pokiaľ ide o hardvér a softvér. Taktiež sa jedná o úplne prvé vlajkové lode tohto výrobcu, ktoré majú “dieru” v displeji pre prednú “selfie” kameru (Samsung Galaxy S10+ má dokonca až dve predné kamery). Samsung tento displej nazýva aj ako “Infinity-O” dizajn.

Nepáči sa vám ani tento drobný výrez? Máme riešenie!

Tento drobný výrez je umiestnený v pravom hornom rohu displeja. Výrez je hrubší ako samotný riadok s notifikáciami a tým pádom sa jedná o podobný prípad, ako má napríklad taký Google Pixel 3 XL. Pokiaľ sa vám nepáči žiaden štýl výrezu v displeji a pritom máte záujem o smartfón z nového radu Galaxy S10, existuje spôsob, ako aj tento “notch” skryť.

Jednoduchý postup

Keďže všetky tieto Samsungy disponujú Dynamic AMOLED displejmi, čierne pixely sú prakticky úplne vypnuté. Samsung svoj softvér obohatil o možnosť zapnutia virtuálneho rámika v hornej časti obrazovky. Stačí, keď prejdete do Nastavenia – Displej – Aplikácie na celú obrazovku – Skryť prednú kameru. Na obrázkoch dole môžete vidieť konečný rozdiel.

Zapnutie tejto možnosti spôsobí vcelku hrubý virtuálny rámik, ktorý zaberá pomerne veľkú časť z displeja. Pokiaľ je však tento krok vaším jediným riešením, môže byť vcelku užitočné vedieť, ako na to.

Ďalšie články k téme “Galaxy S10”:

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ je nový kráľ selfie fotoaparátov
Náš tip
Samsung Galaxy S10 vs. Galaxy S10e: V čom zaostáva lacnejší model? | POROVNANIE
Náš tip
Samsung Galaxy S10 vs Galaxy S10+: Ktorý si vybrať a prečo? | POROVNANIE
24.2.2019
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+