MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Slušná výdrž a reverzné bezdrôtové nabíjanie

V predchádzajúcej recenzii som chválil výdrž Samsungu Galaxy S10+ so silnou veľkou 4100 mAh batériou. V prípade klasickej S10 to až také dobré nie je, ale zahanbiť sa určite nedá. Počas testovania som nemal problém so zariadením vydržať jeden celý deň bez nabíjačky ani pri maximálnom zaťažení. To znamená využívanie smartfónu ako môjho prvého zariadenia so SIM kartou, neustálym pripojením k internetu, vybavovaním mailov, telefonátov a hraním nejakej tej hry. Pri takomto zaťažení som mal stále večer približne 30 percent batérie.

Boli aj dni, kedy som 3400 mAh batérii Samsungu Galaxy S10 až tak zabrať nedal, vtedy to bolo s výdržou ešte lepšie. Smartfón mi bez nabíjačky vydržal dva celé dni. Večer druhého dňa síce už veľa energie v akumulátore nezostalo, no na dva dni výdrže pri miernejšom používaní sa spoľahnúť môžete. Za slušnú výdrž vďačí novinka hlavne úspornému AMOLED displeju a v neposlednom rade aj výkonnému, avšak veľmi úspornému procesoru Exynos 9820. Navyše s ďalšími menšími aktualizáciami by sa mohla výdrž ešte o niečo zlepšiť. Predsa len, zariadenie je na trhu len veľmi krátko a je možné, že všetky muchy ešte nie sú vychytané.

Test rýchlosti nabíjania:

 • 15 min: 25 %
 • 30 min: 47 %
 • 45 min: 67 %
 • 60 min: 85 %
 • Celkové nabitie: 1:27 hod

Ako môžete vidieť vyššie, v teste rýchlosti nabíjania sme dosiahli čas 1 hodinu 27 minút. Rýchlosť nabíjania teda nepatrí medzi tie najrýchlejšie, ale stále sa drží v prvej polovici našej tabuľky.

Možnosti nabíjania sú rôzne a veľmi zaujímavé. Samsung Galaxy S10 štandardne nabijete pomocou dodávanej nabíjačky s výkonom 15 W a USB-C kábla. Tu však možnosti nekončia. Nechýba bezdrôtové nabíjanie s rovnakým výkonom a čerešničkou na torte je aj reverzné bezdrôtové nabíjanie. To znamená, že smartfón dokáže energiu v akumulátore zdieľať s iným zariadením bezdrôtovo. V praxi to využijete pri nabíjaní napríklad slúchadiel Samsung Galaxy Buds či svojich smart hodiniek. Tí odvážnejší môžu vyskúšať aj nabíjanie iného smartfónu. Výkon reverzného bezdrôtového nabíjania je 9 W.

Ak máte energie v akumulátore málo, výdrž môžete predĺžiť jedným zo šetriacich režimov. K dispozícii sú 4 režimy výkonu:

 • Vysoký výkon – spotrebúva najviac energie batérie, zariadenie využíva maximálny výkon
 • Optimalizované – vyvážený výkon a výdrž batérie (predvolené nastavenie)
 • Stredné šetrenie energie – zariadenie obmedzí využívanie dát na pozadí, vypne Always On obrazovku, obmedzí výkon procesora, zníži jas a rozlíšenie displeja
 • Maximálne šetrenie energie – v tomto režime dostanete z batérie maximum. Zariadenie bude fungovať v akomsi núdzovom režime, aplikácie na pozadí budú vypnuté, zníži sa výkon a rozlíšenie sa nastaví na HD+. Povolené budú len niektoré základné aplikácie.

Záverečné hodnotenie: Vlajková loď bez výraznejších kompromisov

Samsung Galaxy S10 sa mi páči a po testovaní u mňa zanechal dobré pocity. Jeho dizajn je naozaj vydarený, páčia sa mi minimálne rámiky okolo displeja a ani diera v ňom mi nijako neprekáža. Telefón sa veľmi dobre drží v ruke a pôsobí poriadne kvalitne. Ocenil som aj veľmi dobrý fotoaparát, teším sa hlavne z ultra širokouhlého snímača, ktorý pomôže pri záberoch, kde potrebujete na fotografiu dostať čo najviac objektov.

Selfie fotoaparát je pravdepodobne najlepší na trhu. Páčia sa mi aj možnosti nabíjania a ani nová nadstavba Androidu v podobe One UI nie je vôbec na zahodenie. Veľmi dobrý dojem na mňa urobili aj veľmi kvalitné a hlasné stereo reproduktory. Samsung Galaxy S10 je zariadenie pre tých najnáročnejších, a preto naň musíme byť prísni.

Zišiel by sa chýbajúci infračervený port a zamykacie tlačidlo by mohlo byť predsa len trochu nižšie. Niekomu tiež môže prekážať diera v displeji. Cena zariadenia je 899 EUR. Nie je to síce málo, no na druhej strane vzhľadom k výbave je celkom adekvátna a oproti S10+ o stovku nižšia.

8.8

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 je tou pravou vlajkovou loďou prakticky bez kompromisov. Niektoré veci by mohli náročným používateľom prekážať, ako napríklad nie príliš ideálne umiestnené zamykacie tlačidlo či diera v displeji. Potešil by aj chýbajúci infraport. Na druhú stranu, Samsung Galaxy S10 ponúka takmer všetko, čo si len viete predstaviť. Reproduktory hrajú vynikajúco, na spodnej strane nechýba 3,5 mm audio jack. Fotoaparát je výborný, rovnako aj ten predný. Kvalita spracovania je na vynikajúcej úrovni a nechýba ani vodeodolnosť. Displej je veľmi pekný a najjasnejší na trhu. Výkonu má zariadenie na rozdávanie a rovnako je to aj s úložiskom. 128 GB je doplnených o podporu pamäťových kariet microSD. Samsung Galaxy S10 je proste smartfón ktorý sa naozaj vydaril.

zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
100 %
Displej
90 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
90 %
Fotoaparát

 • Kvalitné spracovanie
 • Výborný displej
 • Výborné stereo reproduktory
 • Vysoký výkon
 • Skvelý skener odtlačkov v displeji

 • Chýba infračervený port
 • Zamykacie tlačidlo je umiestnené trochu vyššie
 • Niekomu by mohla prekážať diera v displeji

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+