MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Výborná výdrž a reverzné bezdrôtové nabíjanie

Samsung nenechal nič na náhodu a svoj TOP model vybavil batériou s úctyhodnou kapacitou 4100 mAh. To je o 100 mAh viac ako napríklad Samsung Galaxy Note 9, ktorého výdrž sme v recenzii chválili. Hneď na začiatok musím povedať, že Samsung Galaxy S10+ svojou výdržou nesklamal. Počas testovania som ho používal ako svoj hlavný telefón, mal som v ňom vloženú SIM kartu a všetky pracovné aj osobné veci som vybavoval práve pomocou testovaného Samsungu.

Pri naozaj náročnom používaní som mal večer prvého dňa k dispozícii približne 30 – 40 percent batérie, čo je naozaj veľmi dobrý výsledok. Dva dni pri stredne náročnom používaní nie sú žiadnym problémom. Menej nároční používatelia by sa mohli dostať aj na 3 dni bez nabíjačky, avšak toto zariadenie pre nich určené nebude. Kúpia si ho len tí, ktorí ho budú využívať plnohodnotne.

Výborná výdrž je výsledkom nielen veľkej batérie, ale svoju úlohu na nej má aj dobre optimalizovaný systém, úsporný AMOLED displej a, samozrejme, aj nový úsporný procesor.

Test rýchlosti nabíjania:

 • 15 min: 20 %
 • 30 min: 42 %
 • 45 min: 62 %
 • 60 min: 81 %
 • celkové nabitie: 1:28 h

Samsung Galaxy S10+ nabijete aj bezdrôtovo, podporuje bezdrôtové nabíjanie s výkonom 15 W. Samsung však išiel ešte ďalej a bezdrôtovo vie novinka svoju energiu posunúť ďalej. Disponuje funkciou reverzného bezdrôtového nabíjania, ktoré Samsung nazýva Wireless PowerShare. Stačí teda priložiť iné zariadenie, ktoré podporuje bezdrôtové nabíjanie, v notifikačnej lište povoliť takýto druh zdieľania energie a nabíjate. Ideálne je to napríklad v spojení so slúchadlami Samsung Galaxy Buds, no nabijete takto napríklad aj iný telefón. Jedinou podmienkou fungovania je úroveň nabitia batérie minimálne na 30 percent.

Ak máte energie v akumulátore málo, výdrž môžete predĺžiť jedným zo šetriacich režimov. K dispozícii sú 4 režimy výkonu:

 • Vysoký výkon – spotrebúva najviac energie batérie, zariadenie využíva maximálny výkon
 • Optimalizované – vyvážený výkon a výdrž batérie (predvolené nastavenie)
 • Stredné šetrenie energie – zariadenie obmedzí využívanie dát na pozadí, vypne Always On obrazovku, obmedzí výkon procesora, zníži jas a rozlíšenie displeja
 • Maximálne šetrenie energie – v tomto režime dostanete z batérie maximum. Zariadenie bude fungovať v akomsi núdzovom režime, aplikácie na pozadí budú vypnuté, zníži sa výkon a rozlíšenie sa nastaví na HD+. Povolené budú len niektoré základné aplikácie.

Záverečné hodnotenie: TOP vlajková loď bez kompromisov

Samsung Galaxy S10+ je zariadenie, ktoré je bez kompromisov. Pravdepodobne sa jedná o najlepší smartfón na trhu. Neexistuje takmer žiadna funkcia, ktorú by Samsung Galaxy S10+ nemal či nepodporoval, čím sa stavia do pozície ideálneho smartfónu pre tých najnáročnejších používateľov, ktorí vyžadujú maximum. Nechýba vysoký výkon, skvelý fotoaparát, najlepší displej na trhu, veľká batéria, bezdrôtové nabíjanie, prémiová konštrukcia či napríklad 3,5 mm jack konektor.

Nedostatkom môže byť jeho cena, ktorá začína na 999 € pri základnej verzii, avšak v porovnaní s konkurenciou nie je cena nijako nadnesená. Problémom môže byť trochu nepraktické umiestnenie vypínacieho tlačidla, ktoré je vyššie, ako by sme očakávali a ťažšie sa naň dá dosiahnuť a niekomu by mohla chýbať aj notifikačná LED dióda.

Samsung Galaxy S10+ získava ocenenie TIP redakcie.

9

Samsung Galaxy S10+

Samsung Galaxy S10+ je zariadenie, ktoré je určené pre tých najnáročnejších používateľov. Ponúka všetky funkcie, ktoré si môžete predstaviť, výborne vyzerá, jeho výkon je ohromný a ponúka skvelý dynamický Super AMOLED displej so svietivosťou až 1200 nitov. Aj v oblasti fotoaparátu sa zariadenie radí medzi tie najlepšie na trhu. Trojitý zadný fotoaparát ponúka dvojnásobný optický zoom a rovnako aj širokouhlý záber s uhlom až 123 stupňov. Nechýbajú výborné stereo reproduktory, kvalitné slúchadlá v balení a rovnako reverzné bezdrôtové nabíjanie.

zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
100 %
Displej
90 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
90 %
Fotoaparát

 • Kvalitná konštrukcia a vydarený dizajn
 • Skvelý displej
 • Reverzné bezdrôtové nabíjanie
 • Kvalitné stereo reproduktory
 • Veľmi dobrá výdrž a rýchle nabíjanie
 • Výborný skener odtlačkov v displeji
 • Vysoký výkon

 • Niekomu môže prekážať diera v displeji
 • Trochu vyššie umiestnené tlačidlo odblokovania

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+