MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Možnosti odomykania: Nový skener odtlačkov v hlavnej úlohe

Tu sa oproti predchodcovi udiali vcelku výrazné zmeny. Tou najvýraznejšou je implementácia skeneru odtlačkov prstov priamo do displeja zariadenia. Nejde však len o nejaký hocijaký skener. Samsung mu vo svojich prezentačných materiáloch venuje naozaj veľký priestor. Zariadenie obsahuje prvý ultrasonický skener odtlačkov prstov. 

Dokáže zachytiť 3D kontúry vášho prsta, čo zabezpečí presnejšie, rýchlejšie a bezpečnejšie odomykanie. Ďalšou výhodou je, že funguje v takmer každých podmienkach. Problém mu nerobí zima a ani vlhkosť, dokonca sa mi ho bežne podarilo odomknúť aj v prípade, že som mal mokré ruky. Práve toto vidím ako veľký posun vpred.  Pridanie prsta je štandardné, tu sa nič oproti predchodcom nemení. Najskôr naskenujete hlavnú časť, následne okraje vášho prsta. Toto nastavenie mi trvalo menej než minútu.

Samotné odomykanie funguje tiež veľmi zaujímavo. Môžete tak učiniť štandardne tak, že displej rozsvietite vypínacím tlačidlom a následne priložíte prst na určenú časť displeja. Zaujímavou možnosťou je odblokovanie zariadenia aj počas toho, keď je displej úplne zhasnutý. Stačí len priložiť prst a máte odomknuté. Po pár minútach používania presne viete, kde sa skener nachádza a takéto odomknutie vám nebude robiť žiadny problém. Podotýkam, že pri zhasnutom displeji jeho umiestnenie nevidíte, takže triafate “naslepo”. Je to len vec zvyku a keď si zvyknete, následne na to nedáte dopustiť – tak ako ja.

Pri odblokovaní pomocou skeneru odtlačkov prstov to však nekončí. Čo by to bol za smartfón roku 2019, keby ho nebolo možné odblokovať pomocou tváre. Táto funkcia nechýba ani Samsungu Galaxy S10+. Znovu platí, že pridanie tváre je štandardné, skenovanie dúhovky oproti minuloročnému modelu chýba, no mne to vôbec neprekáža. Po zaregistrovaní vašej tváre si môžete nastaviť správanie telefónu v určitých situáciách. Je len na vás, či sa rozhodnete, že chcete tvárou odomykať rýchlo a menej bezpečné alebo pomalšie, avšak bezpečnejšie. Rozpoznanie tváre nerobí zariadeniu žiadny problém, pokúšal som sa ho aj oklamať a viacero ľudí skúšalo Samsung Galaxy S10+ odomknúť pomocou svojej tváre, avšak neúspešne.

Nastaviť je možné aj to, že či po zaregistrovaní tváre automaticky prejdete na domovskú obrazovku alebo zostanete na tej zamykacej a na domovskú sa dostanete potiahnutím prsta. Ja som si zvolil okamžité odblokovanie. Vhod môže prísť aj automatické rozsvietenie displeja zodvihnutím smartfónu, pričom vaša tvár je okamžite rozpoznaná a telefón odomknutý. Jediné, čo musíte urobiť, je zobrať telefón do ruky a o všetko ostatné sa už postará sám.

Displej: Najlepší na svete?

Hneď na úvod musím napísať, že na otázku vyššie je moja odpoveď áno. Podľa mňa sa naozaj jedná o najlepší displej, aký bol doteraz v smartfóne použitý. Počas testovania som nenašiel ani jednu vlastnosť, ktorá by mi na ňom prekážala. Je jednoducho skvelý. Začnem ale pekne poporiadku.

Už zo samotných parametrov je jasné, že sa jedná o kvalitný zobrazovací panel. Jeho uhlopriečka je 6,4” a rozlíšenie skvelých 3040 x 1440 pixelov, čo činí hustotu 526 pixelov na palec. Jednoducho povedané, jednotlivé pixely nemáte šancu rozoznať a obraz je neskutočne ostrý. Samsung svoj displej s dierou v jeho hornej pravej časti nazýva Infinity-O displej.

Ako sme u Samsungu zvyknutí, jedná sa o Super AMOLED displej. To ale nie je všetko, tento displej je totiž dynamický Super AMOLED. Výrobca sa, samozrejme, chváli, že sa jedná o najlepší displej, aký kedy vyrobil. Nechýba mu podpora HDR 10+ (prvé zariadenie na trhu s HDR 10+) a oproti predchodcom ponúka vyšší jas a širší rozsah farieb. Pomáha tiež chrániť vaše oči tým, že redukuje modré svetlo, ale zároveň mu to neuberá na zobrazovacích schopnostiach a kvalite obrazu. Veľkým lákadlom je aj svietivosť displeja – až 1200 nitov. Jedná sa o najjasnejší displej a využijete to napríklad na priamom slnku, kde je krásne čitateľný, čo môžem z testovania potvrdiť.

Páči sa mi aj to, že displej zaberá takmer celú prednú stranu zariadenia. Vyzerá to perfektne na prvý pohľad, ale aj na ten druhý, tretí a tak ďalej. Rámiky na bokoch nie sú prakticky žiadne, displej je jemne zahnutý. V hornej časti je rámik trochu hrubší, to isté platí aj pre stranu spodnú. Vpravo hore nájdeme dva objektívy predného fotoaparátu, ktoré sa nachádzajú priamo v displeji. V niektorých prípadoch môže toto riešenie pôsobiť trochu rušivo, no mne sa to páči. Určite viac ako výrez. Samsung si pripravil celkom širokú paletu zaujímavých pozadí, ktoré efektne túto “dieru” v displeji zakrývajú.

Ani možnosti nastavenia displeja nijako nezaostávajú, práve naopak. Nechýba automatická regulácia jasu, filter modrého svetla, ktorý si môžete načasovať, zmeniť si môžete veľkosť písma či nastaviť časový limit podsvietenia. Štandardne je nastavené FullHD+ rozlíšenie, ktoré som ihneď zmenil na maximálne. K dispozícii je ešte aj HD+ rozlíšenie. Nastavenie nižšieho rozlíšenia sa môže hodiť kvôli šetreniu batérie, inak v tom veľmi zmysel nevidím.

Pokiaľ by vám nevyhovovalo farebné podanie, môžete si ho jednoducho upraviť. Na výber máte z dvoch režimov obrazovky, prirodzený a sýte farby. Sýte farby viete následne ešte upraviť a zvoliť si buď chladnejší alebo teplejší tón. Fantázii sa naozaj medze nekladú.

Always On displej

Vďaka AMOLED panelu mohol Samsung implementovať aj funkciu Always On displeja, ktorý celkom dobre nahradí chýbajúcu notifikačnú LED diódu. Práve túto funkciu považuejme práve pri Samsungoch za najprepracovanejšiu a v prípade S10+ sa dočkala ďalších noviniek. Po novom si môžete Always On displej nechať zobraziť len vtedy, keď sa dotknete displeja. Túto novinku určite ocení množstvo používateľov. Ostatné jeho funkcie sú už štandardné a sme na ne z ostatných Samsungov zvyknutí. Zobraziť si môžete nechať čas, dátum, percento nabitia batérie a zariadenie vás bude informovať aj o zmeškaných udalostiach. Vítanou funkciou je aj možnosť ovládania hudobného prehrávača priamo z Always On displeja. 

Nastavenia sú bohaté, informácie si môžete napríklad nechať zobraziť aj naležato. Nastaviť si môžete aj jas, prípadne to nechať na automatiku. Počas dňa sa tak jas automaticky zvýši, aby ste nemali problém s prečítaním dôležitých upozornení, v noci sa zníži, aby vám neprekážalo svetlo z displeja. Zostáva mi len dodať, že neustále zapnutý Always On displej má na výdrž batérie úplne minimálny vplyv.

Výkon a Pamäť: Samsung nenechal nič na náhodu

Čo sa výkonu týka, pri vlajkových lodiach máme len tie najvyššie očakávania a nároky. V testovanom modeli pracuje procesor Exynos 9820, ktorý je vyrobený 8 nm výrobnou technológiou. V predaji bude aj model s procesorom Qualcomm Snapdragon 855, avšak ten sa na náš trh nedostane. Výkon novinky je jedným slovom ohromný. Na nič sa tu nečaká, všetky funkcie máte k dispozícii okamžite, počas testovania som sa ani raz nestretol so seknutím, spomalením či pádom nejakej aplikácie.

Samsung Galaxy S10+ vás nenechá v štichu ani vtedy, keď mu poriadne prikúrite. Môžete používať viacero aplikácií naraz, všetko bude fungovať na jednotku. Problém mu nerobí absolútne nič, ani najnáročnejšie aplikácie či hry. Váš herný zážitok s týmto zariadením bude jednoducho skvelý, problém mu nerobí absolútne žiadna hra, všetko zvládne na plných detailoch a plynule.

Počas testovania som, samozrejme, telefón podrobil aj benchmarkom, v ktorých dosiahol naozaj veľmi dobré skóre.

Testoval som verziu so 128 GB úložiskom, no v predaji budú ešte ďalšie dve. 512 GB a 1 TB. Ani 128 GB však rozhodne nie je málo. Po nainštalovaní všetkých aplikácií, ktoré používam, mám stále k dispozícii vyše 100 GB. Pokiaľ by vám aj napriek tomu bolo málo, môžete siahnuť po verzii s väčším úložiskom, prípadne využiť slot na pamäťovú kartu microSD. Vložiť môžete kartu s kapacitou až 512 GB.

Samsung vybavil novinku rovno 8 GB RAM. To je dostatočná operačná pamäť na to, aby sa vám nikdy nestalo, že jej budete mať nedostatok. Samsung Galaxy S10+ si ju spravuje sám, na pozadí dokáže mať spustených niekoľko náročnejších aplikácií, pričom nepocítite zníženie výkonu. Aplikácia CPU-Z ukazuje priemerne 3,5 GB voľnej RAM.

Systém: Nový One UI a Android Pie v plnej kráse

Samsung nedávno predstavil svoje nové používateľské rozhranie One UI, ktoré prinieslo zaujímavé novinky a nový, aktuálnejší dizajn. Nadstavba beží na najnovšom operačnom systéme Android vo verzii 9.0 Pie.

Domovská obrazovka je štandardná, nastaviť si môžete rozloženie ikon (od 4×5 do 5×6). Tiež si môžete vybrať či budú aplikácie rozmiestnené len na domovských obrazovkách alebo v klasickom menu. Ja mám radšej tú druhú možnosť. V menu aplikácií si tiež môžete nastaviť rozloženie ikon od mriežky 4×5 až po 5×6.

Potiahnutím prsta zhora nadol vysuniete notifikačnú lištu. Nechýbajú tu skratky k rôznym funkciám smartfónu, rovnako z nej môžete ovládať podsvietenie displeja. Vítanou možnosťou je aj možnosť zmeny mriežky jednotlivých skratiek, na výber máte od rozloženia 3×3 až po 5×3. Z notifikačnej lišty sa tiež jednoducho dostanete do nastavení smartfónu.

Vynovené je aj prostredie multitaskingu. Okná otvorených aplikácií sú zoradené vedľa seba a pod nimi sa nachádzajú skratky k štyrom najpoužívanejším aplikáciám. Ak vám prítomnosť týchto skratiek prekáža, v nastaveniach ich môžete jednoducho vypnúť.

Posunutím prsta zľava doprava na domovskej obrazovke sa dostanete do funkcií Bixby. Túto možnosť môžete tiež vypnúť v nastaveniach. Pre tých, ktorí Bixby nepoznajú, jedná sa o virtuálneho asistenta priamo od Samsungu a priameho konkurenta Siri od Applu či Google Assistanta. Slovensky však Bixby nevie, s angličtinou problém nemá. Osobne nie som fanúšikom Bixby a preto som túto funkciu nevyužíval.

Rôznych nastavení je v systéme viac než dosť. Páči sa mi možnosť vybrať čiernu tému, v takomto prípade sa celý systém a natívne aplikácie prezlečú do čiernej. Má to nielen efektný význam, ale šetríte tým aj batériu. Samsung ponúka vo svojich smartfónoch so zahnutým displejom aj funkciu s názvom Bočný panel. Ten zobrazíte jednoduchým potiahnutím prsta z pravej strany displeja. Sem si môžete pridávať skratky svojich obľúbených aplikácií a získať k nim tak rýchly prístup.

Samsung si pripravil aj viacero možností ovládania samotného systému. Na výber máte štandardné ovládacie prvky, pričom umiestnenie tlačidla späť a tlačidla multitaskingu môžete jednoducho vymeniť. K dispozícii je aj ovládanie gestami. V tomto prípade sa na spodku displeja zobrazia tri ovládacie prvky, pomocou ktorých systém ovládate. Samotné ovládanie funguje tak, že posúvate prst po displeji z jeho spodného okraja nahor. Ak tak učiníte v strede, dostanete sa na domovskú obrazovku, na bokoch sa zase dostanete o krok späť a do multitaskingu. Zo začiatku mi bolo ovládanie gestami trochu neprirodzené, no po čase som si na to zvykol a považujem to za veľmi dobré riešenie.

S príchodom Androidu Pie prichádza aj funkcia monitorovania používania vášho smartfónu. Tá nechýba ani v Samsungu Galaxy S10+ a nesie názov Digitálna pohoda. Tu ihneď vidíte, koľko času ste so svojím smartfónom strávili, ktorú aplikáciu ste ako dlho používali a podobne. Samsung si pripravil aj jednoduchý čistič úložiska a operačnej pamäte, takže nemusíte inštalovať nejaké pochybné aplikácie z obchodu Google Play. Za zmienku určite stojí aj podpora režimu DeX. K zariadeniu jednoducho pripojíte monitor, klávesnicu a myš a máte akýsi malý prenosný počítač.

Z vlastných postrehov z používania Samsungu Galaxy S10+ musím povedať, že systém je veľmi dobre odladený. Všetko je rýchle, plynulé, nikde nič neseká a práca s najnovším Androidom Pie a One UI je pre mňa zážitkom. Svoj podiel má na tom aj umelá inteligencia, ktorá je všadeprítomná. Dokáže optimalizovať batériu, výkon procesora, RAM a dokonca aj teplotu vášho smartfónu na základe vašich unikátnych návykov používania smartfónu. V skratke to znamená, že telefón funguje lepšie práve vtedy, keď to potrebujete. Umelá inteligencia v Samsungu Galaxy S10+ sa učí na základe toho, čo s telefónom robíte a tomu prispôsobuje samotné správanie telefónu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
28.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

39 odpovedí na “RECENZIA Samsung Galaxy S10+: TOP smartfón bez kompromisov”

  1. Z recenzie som si prečítal len veci, čo ma zaujímali, takže to skrátim.
    1) Prečo sa nikde (nielen u Vás) nepíše, že ten ultra-super-duper snímač odtlačkov (ktorý mimochodom skutočne, bez akejkoľvek nadsázky, považujem za jednu z najväčších inovácii nielen pri S10 series) nefunguje s ochranným sklom? Ešte s fóliou na displeji áno, ale cez sklo už nefunguje…
    2) V záverečnom hodnotení píšete, citujem: “Neexistuje funkcia, ktorú by Samsung Galaxy S10+ nemal či nepodporoval.”
    Takže s ním môžem za pomoci IR Blaster, ktorý (ne)obsahuje ovládať domáce spotrebiče a ostatné záležitosti? :)

    S10+ je neskutočne výborný smartphone, to rozhodne nepopieram. Momentálne skutočne patrí na špicu, možno tu špicu aj sám tvorí. To si ale ja netrúfnem tvrdiť :) Takže s tými superlatívami by som nabudúce trochu šetril a pridal by som miesto toho trochu viac “objektivity”.
    Váš stály čitateľ ;)

    • Ďakujem za podnety, skúsim sa vyjadriť.

      Sklo by som osobne na zahnutý displej nedával, pretože je naozaj ťažké zohnať také, ktoré tam “sadne” a niečo na tom displeji aj vydrží. Pokiaľ také existuje, budem rád, keby som sa o ňom dozvedel (nejaké overené), nemyslím Panzer Glass a podobne, ktoré sú síce kvalitné, ale stále to nie je ono. Čiže to, že nefunguje so sklom otestovať neviem, s fóliou, ktorá je na displeji, skener funguje bez problémov. To naozaj nevidím ako mínus, no uznávam, že niekomu by to mohlo prekážať.

      K tomu, že telefón má všetko, na čo si môžete spomenúť, áno, IR chýba. Vždy som to považoval za mínus, teraz to už až tak nevnímam, no nepopieram, že s kvalitnou aplikáciou by mohol nahradiť ovládače v domácnosti. (najlepšiu appku na to malo niekedy LG, napríklad model LG G2 :) )

      Stále však tvrdím, že tento telefón je najvšestrannejší zo všetkých (keď nerátam Note a jeho funkcie navyše)… Nechýba mu žiadna podstatnejšia funkcia a tie, ktoré obsahuje, sú naozaj dotiahnuté a fungujú.

        • Zaujímavé, musím uznať. Skutočne by ma zaujímalo, v čom je to sklo iné. Rozmýšľal som nad nejakými prímesami vodivých materiálov v skle, ale to neviem či by malo na sonickú technológiu nejaký vplyv :)
          Ale taktiež sa mi zdalo, že po nalepení skla išla reakcieschopnosť čítačky mierne dole. Jasné, veď to robia vždy všetky čítačky, ale táto by to robiť, v ideálnych podmienkach, nemala. Mám skrátka taký pocit, že sa im to zatiaľ nedarí vyriešiť na 100% a toto sú len také záplaty na zalátanie malej medzery vo vývoji. Nič strašné, ale dokonalé to ešte nie je ;)

          • Na Whitestone som pozeral už kopu recenzíí a videorecenzií, a zdá sa, že je to jediné sklo ktoré drží na zahnutých displejoch bez problémov a neolupuje sa z krajov ani nijak po čase. Len to sklo má aj vyššiu cenu (okolo 60€ myslím). Celkovo to sklo sa nalepuje úplne inak ako tie čínske šmejdy z aliexpresu alebo im podobné sklá. Máš tam kolísku do ktorej vložíš telefón, potom vyleješ naň niejaké lepidlo a až naň dáš sklo (to lepidlo sa po položení skla rozleje po celom displeji a tým pádom ti nevzniknú bubliny). Potom ešte to sklo dávaš pod UV lampu. A ako to vyriešili na S10 aby fungovala cez to sklo čítačka tak netuším, len mám domnienku že v tom mieste kde je čítačka tak to sklo ztenšili.

              • Ja si na MT nedavam sklo ani foliu lebo nemam nesikovne ruky, ale mikro skrabance sa mi uz zrobili, a to som telefon mal len v cistom vrecku nohavic. Ale su ludia ktori tie skla fakt potrebuju lebo nikdy nevedia kedy sa im moze telefon vysmyknut z ruky a spadnut na zem.

                  • Výborne, síce to nie je môj prípad, ale dokonca a to je neuveriteľné sú aj ľudia, ktorý majú určitú disfunkciu či už vrodenú alebo poúrazovú následkom čoho nemusia mať jemnú motoriku na dostatočnej úrovní. Takže podľa Vášho zmýšľania, ak sa niekto zrani e.g. pri športe následkom čoho môže mať isté obmedzenia je automatický odkázaný na “lowkost” a “caterpilar”?

                    • Nie nie je. Ale ked mam disfunkciu a padaju mi veci z ruky tak je nazvazenie ci je dobry napad si kupit MT za 1000eur ktory ked mu padne sa rozibije, alebo radsej daco nerozbitne za 500. samozrejme proti gustu ( a financiam konkretnej osoby ) ziaden disputat.

                • Áno aj kôň má 4 nohy a dokáže sa potknúť.. Hocikedy sa ti môže stať že ti sklzne alebo sa smykne telefón z ruky a to môžeš byť aj zdravý … Adam a Marek .. Alebo jednoducho budeš mať škrabance..
                  A čo ak sa tak stane a rozbiješ displej potom si budeš búchať hlavu aký som hlúpy, bo som si nedal sklo za 15 ci 30e a keď ti povedia koľko stojí taka oprava… Tak sa ti hlava otočí o 360 stupňov … Len za to ze som veľký frajer a nedám si sklo za drobné radšej zaplatím 400e za servis ..

                  • K S8 mám kúpených 6 obalov. Dve Alcantary, Clear View, textilový , gumový a sandstone…každý jeden obal mi robí len problémy…Alcantara je síce príjemna v ruke, ale je hrubá a ťažko sa vyťahuje z vrecka… Pod Clear View sa mi potia ruky keďže je to plast…pod gumovým sa mi taktiež potia ruky, navyše obal mi bráni aby sa mi do telefónu vopchal celý jack od slúchadiel.. sandstone je asi jediný ktorý by som si aj na mobile nechal, ale aj napriek tomu že je tenký tak nedolieha mi doň jack zo slúchadiel a navyše sa ťažšie vyťahuje z vrecka…okolo fólie na displeji sa mi usadzoval časom prach, začalo sa to časom odlupovať zo strán…takže radšej budem riskovať a používať telefón bez obalov skiel a podobných nezmyslov.

      • Hneď na začiatok uznávam Vašu rýchlu reakciu a pekné, kvalitné vyjadrenie sa k veci. Za toto veľký palec hore :)

        Jasné, ja to beriem a viem aký obrovský problém je zohnať sklo na zahnutý displej. Sám som sa zahnutým displejom vyhýbal a stále aj vyhýbam (aj keď za chvíľu ma to už asi neminie). Ale nejaké kvalitné sklá, ktoré fungujú dlhodobo sa už zohnať dajú. Dokonca som čítal, že Samsung pripravuje aj vlastnú radu skiel na S10 series. Ale či budú obsahovať v skle nejaké vodiace látky v mieste snímača, alebo tam bude vynechaná medzera tak, ako to prednedávnom ukazovali úniky, tak to neviem. Možno Samsung príde onedlho skutočne s kvalitnými sklami pre S10 series a potom sa táto série opäť posunie kus vpred.
        Čo som tým ale chcel pôvodne povedať je to, že na trhu sú aj hydrogel fólie, ktoré sú pomerne hrubšie. Používajú sa pomerne hodne a ich funkčnosť je tiež otázna. Cez hrubšiu fóliu už skener nemusí fungovať :)

        IR blaster mám na telefóne už neviem koľko. Mával som LG, teraz mám Huawei a stále tam IR blaster mám. Ale musím sa priznať, použil som len zopár krát. Skôr som narážal na to, že v recenzii telefón opisujete ako niečo, čomu skutočne absolútne nič nechýba => dokonalosť. Ale niekomu skrátka IR aj v dnešnej dobe (alebo zvlášť v dnešnej dobe IoT) môže chýbať :)

        Ako som spomenul vyššie, S10(+) je fantastický telefón, to nepopieram. A pravdepodobne je skutočne momentálne “najlepšie” vybaveným telefónom na trhu. Len pre nezainteresovaného záujemcu o technológie (ako som ja) môže pripadať Vaša recenzia trochu zaujato. Toť vše ;)

      • Ja mam zahnute sklo ktore skvelo sedi je to sada tekutiny a skla ktora stuhne pod malou uv lampou
        Som prekvapeny ze to skoro nikto na sk nepozna u operatora na mna vyvalovali oci.
        Sedi bezchybne
        Vsetky obycajne nalepovacie skla je jedna zlodejina okrem tejto technologie

  2. toto nie je recenzia, len zaplatene PR. preco len superlativy a ziadne negativa? neexistuje nic dokonale. tak napr. nie kazdemu sedi zahnuty displej , je to kravina zbytocnost, ako sa pise ziadne sklicko tam nesedi, su tam rusive odlesky, skresluje to atd…prakticke vyuzitie nulove, podla mna sa dali aj lepsie snimky spravit a co je pre niekoho mozno nepodstatne ale zas pre niekoho velmi pri vybere mobilu, nie je tu ani zmienka o SAR…

    • Toto urcite nie je zaplatene PR, to by som videl na svojom ucte :) o negativach nemozem pisat, pretozenie je velmi o com. Vsetky negativa som popisal v recenzii. Nie som ani zaujaty, kedze Samsung osobne nepouzivam. Proste tento telefon sa vydaril. Zahnute sklo je pre niekoho kravina, niekomu sa to paci. Treba uznat, vyzera to dobre. Praktickosti to sice naozaj nepridava, no ani velmi neubera. Zahnutie je minimalne

    • Mne osobne dosť vadí nočný režim fotenia, ktorý sa zapína len v absolútnej tme, kde aj tak urobí zlú fotku. Ani sa nepriblížili kvalite nočného režimu Hua… V každej recenzii toto Samsungu dost dávajú za negatívum.

  3. Ďalší postreh čo sa týka miernej nepresnosti. Píšete, že Samsung spolupracuje so značkou AKG. Avšak on s ňou nespolupracuje, on ju vlastní. Asi pred dvoma rokmi Samsung kúpil nakomplet firmu Harman Kardon a s ňou tým pádom aj AKG, keďže tá predtým patrila Harman Kardonu. (Od vtedy Samsung začal dodávať k top modelom slúchadlá od AKG.

  4. Mňa mrzí pri týchto vlajkových lodiach, že tam vyhadzujú také veci ako IR, FM rádio a v nižších a stredných triedach ich bez problémov dávajú. Ono pri našich dátových balíčkoch si pustil len tak internetové rádio a za hodinu je fuč 50-60 MB.

  5. Vdaka za rychlu recenziu. Premyslam uz nad vymenou svojej stale funkcnej 2,5rocnej s7 (top stav :-), odhliadnuc od kapacity baterie), no nemozem povedat, ze by ma s10, ako vyrocny telefon ohurila. Pri tomto vyreze displaya s dierou (najma s10+) rozmyslam, co vyzera lepsie, ci maly vyrez v strede (napr. P20 Pro vyzera este fajn, aj po prekryti), alebo tieto diery, ktore su navyse dost daleko od horneho ramika, ale aj z boku a po prekryti vyrezu to uz ani nahodou nie je infinity display. Este mozno s jednou kamerou to nebude posobit tak “okato”, ale to zistim az ked to budem drzat v ruke. Nezachytil som ani zmienku o spravani sa aplikacii na full screen, ci uz bezne app., pozeranie videa ci hranie hier (pri zapnutej hre na fotografii to prekryte nebolo). Min. jeden kompromis tu predsa len urobeny bol a nespominate to v recenzii (myslel som, ze sa to tu spomenie). Ak sa nemylim, tak s10 prisla o notifikacnu diodu. Ano, je tu AOD na zobrazovanie notifikacii, ale to nie je to iste a navyse, pokial nechcem nonstop AOD, tukat do displaya mi nepride pokrocilejsie, ale na druhej strane je to lepsie, ako nonstop zapnuty AOD. Fotak a fotky su fajn (a stale dobre su aj na s7 :-)), no nic nove okrem dalsieho objektivu neprislo. Aspon ten zoom mohol byt uz min.3x. Zatial sa ani nedorovnal na huawei a ten ho znova prevalcuje v tomto roku. Mam pocit, ze samsung zaspal na vavrinoch :-)

  6. Veľká škoda, že ultrawide snímač nemá autofocus, podľa mňa je to mínus inak asi výborného telefónu. Plus, Snapdragon 855 by bola asi lepšia voľba aj pre EU, hlavne kvôli batérií .

Pridaj komentár

+