MojAndroid

Testy odolnosti smartfónov majú často rôznu formu. Recenzenti smartfóny väčšinou skúsia ohýbať, poškriabať rôznymi predmetmi, spáliť displej zapaľovačom, ponoriť do vody na určitú dobu, alebo upustiť na chodník. Ruský videobloger zašiel ešte ďalej. Porovnal odolnosť smartfónu Samsung Galaxy S10+ s legendárnou Nokiou 3310 tým, že ich zhodil z obrovskej výšky.

Zhodenie z výšky 100 metrov

Nokia 3310 je jedným z najpredávanejších mobilných telefónov v histórií a aj dnes naňho nedá veľa ľudí dopustiť. Môže za to jej veľká výdrž batérie a odolnosť jej tela, ktoré skutočne vydrží aj extrémne situácie. Ruský videobloger pripevnil Nokiu 3310 a Samsung Galaxy S10+ na lietajúci dron a obdiva telefóny vyniesol do výšky zhruba 100 metrov. Samsung Galaxy S10+ mal po celý čas zapnuté nahrávanie videa. Následne boli obidva telefóny zhodené z výšky 100 metrov.

Prekvapivý výsledok a jeho dôvod

Nokia 3310 bola bez prekvapení funkčná aj po páde. Prekvapením ale bolo, že Samsung Galaxy S10+ fungoval rovnako naďalej. Dokonca stále natáčal video. Rohy smartfónu boli síce obité, sklo mierne puknuté a pravá zaoblená časť displeja nefungovala správne, ale inak bol Galaxy S10+ stále funkčný.

Náš tip
Samsung chystá návrat odolných smartfónov Galaxy Active

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+