MojAndroid

Rad smartfónov Samsung Galaxy S10 patril medzi tie najočakávanejšie. Desiate výročie najpopulárnejšej série vlajkových lodí s Androidom naznačovalo, že sa máme na čo tešiť a presne to sa aj potvrdilo. Samsung prišiel hneď s tromi modelmi, spomedzi ktorých je najlepšie vybaveným práve Samsung Galaxy S10+. Absolútnou špičkou na trhu sa telefón stal aj po stránke displeja.

Nádherný Dynamic AMOLED displej

Samsung Galaxy S10+ ponúka celkom nový Dynamic AMOLED displej s veľkosťou 6,4″, rozlíšením 1440 x 3040 pixelov, pomerom strán 19:9 a hustotou 522 ppi. Novinkou je tiež podpora HDR10+, vďaka čomu je telefón schopný zobrazovať tie najživšie farby.

Displej je skutočne fantastický. Maximálny jas prekonáva úroveň 1200 nitov, obrazovka ponúka dokonalé čierne farby a ohromný kontrast. Pozorovacie uhly sú prakticky dokonalé a pri práci s telefónom tak budete mať pocit, že sa skutočne dotýkate obsahu na displeji.

Čo je ukryté v displeji

Hoci obrazovka na Galaxy S10+ je perfektná už sama o sebe, zaujme aj niekoľkými ďalšími prvkami, ktoré sú v nej ukryté. Ten najočividnejší je výrez v pravom hornom rohu, ktorý uchováva dve šošovky selfie fotoaparátu. Výrez je skutočne miniatúrny, pri práci s telefónom neprekáža a dokonale plní svoj účel.

Menej očividným, no ešte fascinujúcejším prvkom displeja, je skener odtlačkov ukrytý priamo pod obrazovkou. Ultrazvukový skener ponúka rýchle a bezpečné odomknutie s fantastickou presnosťou aj v prípade, že je váš prst mokrý či spotený. Okrem toho ultrazvukový skener nepotrebuje váš odtlačok osvietiť, čo je nepríjemnosť spojená s optickými skenermi odtlačkov v niektorých iných modeloch a ktorá sa prejavuje najmä v noci.

Šikovné funkcie pre maximálny zážitok

Po hardvérovej stránke je displej skutočne vynikajúci, no Samsung ponúka celý rad zaujímavých softvérových funkcií, ktoré vám pomôžu z displeja na Galaxy S10+ vyťažiť maximum. Nechýba praktický Always-On displej, ktorý vám aj v stave zamknutého telefónu ukazuje dátum, čas či zmeškané upozornenia. Always-On displej si môžete dokonale prispôsobiť podľa vlastných potrieb a úplne zmeniť jeho vzhľad aj funkcie.

Nechýba tiež šikovný nočný režim s filtrom modrého svetla. Ten si viete spustiť manuálne podľa harmonogramu, ale aj od západu slnka po východ. Vďaka tomu sa bude čas aktivácie tohto režimu neustále zmeniť spolu s meniacim sa dátumom či vašou polohou.

Samsung Galaxy S10+ tiež ponúka tradične zahnutý displej na bokoch. To využijete pri aktivácii bočného panelu, do ktorého môžete ukryť skratky pre vaše obľúbené aplikácie, rýchly prístup ku kontaktom a k množstvu ďalších funkcií. Tie budú neustále na dosah vášho prsta a zároveň vám pri používaní telefónu nebudú nijako prekážať.

Novinkou v systéme One UI je tiež podpora absolútne čierneho farebného režimu. Ten zmení obrovské množstvo prvkov na obrazovke na tmavé, vo väčšine prípadov na čierne. Vďaka tomu dostane telefón úplne iný šmrnc – tmavé prostredie vyzerá zaujímavo, šetrí vaše oči a zároveň šetrí batériu v telefóne.

Predchádzajúce články:

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a ešte krajší a lepší dizajn [1. časť]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a ten najvyšší výkon [2. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a nový systém One UI [3. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a pokročilé biometrické zabezpečenie [4. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a obrovské množstvo pamäte [5. deň]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

11.3.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+