MojAndroid

Rad smartfónov Samsung Galaxy S10 patril medzi tie najočakávanejšie. Desiate výročie najpopulárnejšej série vlajkových lodí s Androidom naznačovalo, že sa máme na čo tešiť a presne to sa aj potvrdilo. Samsung prišiel hneď s tromi modelmi, spomedzi ktorých je najlepšie vybaveným práve Samsung Galaxy S10+. Revolučný je aj fotoaparát.

3+2 fotoaparáty

Samsung Galaxy S10+ je jedným z najlepšie vybavených fotografických telefónov na trhu. Vzadu sa nachádzajú tri snímače v nasledujúcej konfigurácii:

 • 12MP hlavný fotoaparát s premenlivou clonou f/1.5-f/2.4, veľkosťou snímača 1/2.55″, 26mm ekvivalent, Dual Pixel PDAF, OIS
 • 12MP tele-foto snímač, f/2.4, veľkosť snímača 1/3,6″, 52mm ekvivalent, 2-násobné priblíženie, AF, OIS
 • 16MP širokouhlý fotoaparát, f/2.2, 12mm ekvivalent

Vpredu nájdeme ďalšie dva fotoaparáty:

 • 10MP fotoaparát, f/1.9, 26mm ekvivalent
 • 8MP fotoaparát na zachytávanie hĺbky poľa, f/2.2, 22mm ekvivalent

Táto pätica fotoaparátov dokáže vyprodukovať skutočne kvalitné fotografie a video. Vzadu je extrémne flexibilná trojica fotoaparátov. Štandardný snímač s premenlivou clonou oceníte za všetkých svetelných podmienok a pri rôznych udalostiach. 2-násobný tele-foto snímač vám priblíži vzdialené objekty a bez straty detailov. Nový širokouhlý snímač zasa zachytí na fotografii oveľa viac – či už krajinku, alebo väčšiu skupinu ľudí, alebo pri fotení v stiesnených priestoroch.

Dvojica predných fotoaparátov sa zasa postará o perfektné selfie. Hlavný snímač robí pekné selfie fotky, má automatické zaostrovanie a je schopný natáčať 4K video. Sekundárny snímač zasa pomôže pri zachytávaní hĺbky poľa a vytváraní portrétových fotografií s rozmazaným pozadím.

Vynikajúce fotografie a video

Všetky tieto hardvérové predpoklady potvrdzuje Samsung Galaxy S10+ aj pri reálnych výsledkoch. Fotografie sú pekné, plné farieb, dostatočne ostré a plné detailov. Vyznačujú sa vynikajúcim dynamickým rozsahom a celkovo vysokou kvalitou.

Skvelé sú aj fotografie fotené v tme či za šera. Telefón je schopný zachytávať obrovské množstvo svetla a zároveň udržiavať šum na minime. Pomáha tomu optická stabilizácia na hlavnom aj tele-foto snímači.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Okrem toho telefón zvláda natáčanie 4K videa s frekvenciou 60 FPS, super-spomalené video a podporuje aj množstvo ďalších režimov. Nechýba dokonca ani použitie umelej inteligencie, ktorá namiesto vás rozpozná fotografovanú scénu a tomu potom prispôsobí nastavenia fotografie.

Pri selfie oceníte okrem kvalitných fotografií aj spomínaný portrétový režim, ale aj natáčanie 4K videa aj prednou kamerou.

Predchádzajúce články:

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a ešte krajší a lepší dizajn [1. časť]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a ten najvyšší výkon [2. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a nový systém One UI [3. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a pokročilé biometrické zabezpečenie [4. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a obrovské množstvo pamäte [5. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a najlepší displej na trhu [6. deň]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

12.3.2019
 • Roman Brestovansky

  Za 1000€ som očakával menšiu revolúciu vo fotení v podaní Samsungu, bohužiaľ žiadna sa nekoná. Vskutku ináč dobrý telefón

 • ajetnik

  Pribudne aj skutočný test fotoaparátu a stručnejšie porovnanie fotiek respektíve videí, alebo tu budete točit stále tie iste foto? Zaujímalo by ma aj super slow motion. ;) dík

+