MojAndroid

Samsung Galaxy S10+ je najnovším prírastkom v portfóliu kórejskej spoločnosti a tou pravou vlajkovou loďou pre rok 2019. Pripraviť sme stihli už aj podrobnú recenziu a teraz je čas na to, aby sme si preklepli fotoaparát Samsungu Galaxy S10+.

Zariadenie sa môže pochváliť trojitým fotoaparátom na zadnej strane a dvojitým na tej prednej, ktorý sa nachádza priamo v hornej pravej časti Infinity-O displeja. V počte objektívov tak prekonáva minuloročnú vlajkovú loď, model Samsung Galaxy S9+, ktorý ponúka 2 fotoaparáty vzadu a jeden vpredu. Počet objektívov ale nie je dôležitý, najdôležitejšia je výsledná kvalita fotografií. A tá sa radí k absolútnej špičke.

Premenlivá clona

Každý z trojice objektívov na zadnej strane slúži na niečo iné. Základný širokouhlý ponúka rozlíšenie 12 megapixelov a po vzore predchodcu aj premenlivú clonu f/1.5 alebo f/2.4. Tú si vie smartfón nastaviť automaticky podľa aktuálnej úrovne okolitého svetla. Ak prepnete do profesionálneho režimu, clonu si môžete regulovať aj manuálne. Ak je svetla nedostatok, budete automaticky fotografovať s clonou f/1.5, čo zaručí svetlejšie a detailnejšie fotografie v noci. Tento objektív disponuje aj automatickým zaostrovaním a vhod príde optická stabilizácia obrazu, ktorá sa postará o ostrejšie fotografie.

Nasleduje teleobjektív, pomocou ktorého vytvoríte fotografie s dvojnásobným optickým priblížením. Ten tiež disponuje automatickým zaostrovaním a rovnako aj optickou stabilizáciou obrazu. Posledným do partie je ultra-širokouhlý snímač. Ten disponuje uhlom záberu až 123 stupňov, čo využijete pri fotografovaní veľkých objektov, ktoré by sa normálne do fotografie celé nevošli. Tiež sa môže hodiť na skupinové fotografie a rovnako aj v mnohých iných prípadoch, v ktorých by bol štandardný objektív nedostatočný.

Nechýba rýchle prepínanie medzi objektívmi

Samotné fotografie je možné vytvárať v rôznych pomeroch strán, štandardný je 4:3, zvoliť si môžete aj 1:1, 16:9 alebo 19:9. Maximálne rozlíšenie dosiahnete v pomere strán 4:3, keďže snímač disponuje práve týmto pomerom. Počas fotografovania máte k dispozícii šikovný prepínač medzi ultra-širokouhlým, štandardným a teleobjektívom. Fotoaparát môžete rýchlo zapnúť napríklad aj dvojitým stlačením vypínacieho tlačidla.

Prepracovaná aplikácia

Aplikácia fotoaparátu je príkladne rýchla a výborne optimalizovaná. Ponúka všetky funkcie, na ktoré si len spomeniete, pričom dostať sa k nim je jednoduché a intuitívne. Zaujímavou funkciou je napríklad Bixby Vision, ktorá dokáže rozoznať objekty, ktoré práve fotografujete. Je to vlastne niečo ako Google Lens, avšak na spôsob Samsungu. Fotoaparát je inteligentný a dokáže napríklad rozoznať, že fotíte dokumenty, v tomto prípade sa automaticky prepne do režimu fotografovania dokumentov.

Výborné výsledky vo dne i v noci

Fotografie v dobrom osvetlení netrpia žiadnym výraznejším nedostatkom. Veľmi dobré je podanie farieb, fotky sú ostré po celej ploche, HDR si zase dokáže slušne poradiť s výraznejšími svetelnými prechodmi. Rovnako je to aj v noci a Samsung Galaxy S10+ sa môže aj v slabšom svetle zaradiť medzi tých najlepších.

Portrétový režim

Ani portrétový režim nie je najnovšej vlajkovej lodi od Samsungu cudzí. Zvláda ho veľmi dobre. Už počas fotografovania si môžete vybrať, aký výrazný bude efekt rozostrenia. Ten si následne viete upraviť v galérii. Odporúčame zvoliť úroveň niekde na úrovni polovici, pretože pri maximálnej úrovni rozostrenia sa môže stať, že bude rozostrená aj časť objektu, ktorý by mal byť ostrý.

Duálny predný fotoaparát s automatickým zaostrovaním

Predný fotoaparát Samsungu Galaxy S10+ môžeme právom označiť za najlepší spomedzi smartfónov. Disponuje dvomi snímačmi s rozlíšením 10 a 8 MP a nechýba ani automatické zaostrovanie. Predný fotoaparát taktiež bez problémov zvláda fotografie s rozostrením pozadia. Výsledky sú veľmi dobré, vie si poradiť aj s horšími svetelnými podmienkami a slušný je aj dynamický rozsah. Zaujímavosťou je, že predný fotoaparát Samsungu Galaxy S10+ dokáže nahrávať až 4K video pri 30 snímkoch za sekundu.

Videozáznam

Samsungu Galaxy S10 nechýba ani záznam kvalitného videa. To dokáže nahrávať v 4K rozlíšení pri 60 snímkoch za sekundu, no k dispozícii je napríklad aj záznam spomaleného FullHD videa s 240 snímkami za sekundu a špecialitou je super-spomalené video až s 960 fps.

Toto video je zostrihom rôznych podmienok, nachádzajú sa v ňom nočné zábery, prepínanie medzi objektívmi, rovnako tu nájdete aj zábery z predného fotoaparátu a taktiež si môžete vypočuť kvalitu nahrávaného zvuku.

Fotografie v plnom rozlíšení nájdete tu.

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom Sony Xperie XZ3? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Ako fotí smartfón Sony Xperia XZ3? | FOTOmánia
Náš tip
Ako fotí Motorola Moto G7 Plus? Pozrite si prvé fotky z Brazílie + VIDEO
Náš tip
Ako fotí Samsung Galaxy Note 9 | FOTOmánia
6.3.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+