MojAndroid

Od predstavenia série Samsung Galaxy S10 prešli už dlhé štyri roky. To isté platí aj o modeli Galaxy A50. A práve tieto smartfóny teraz Samsung necháva napospas osudu. Ich softvérová podpora je ukončená, informoval portál Sammobile.

Galaxy S10 ani A50 už aktualizácie nedostanú

Vlajková séria Galaxy S10, ktorá sa skladá z troch modelov, prišla na trh v roku 2019. To isté platí aj pre Samsung Galaxy A50. Všetky tieto modely bežali v tom čase na operačnom systéme Android 9.0 Pie.

Séria Galaxy S10 postupne dostala aktualizáciu na Android 10, 11 aj 12, najnovšieho Androidu 13 sa už nedočká. Samsung Galaxy A50 dostal dve veľké aktualizácie operačného systému, bol aktualizovaný na Android 10 a 11.

Smartfóny sa už tiež nenachádzajú ani na zozname modelov, ktoré budú aktualizované štvrťročne alebo polročne. To znamená, že ich softvérová podpora už ďalej pokračovať nebude.

Samsung Galaxy S23 Ultra - 1
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ak jeden z týchto smartfónov vlastníte a ste s ním stále spokojní, rozhodne nie je dôvod zbavovať sa ho. Fungovať bude aj naďalej, len už nebude dostávať aktualizácie. Dôležité sú najmä tie bezpečnostné, ktoré riešia mnohé bezpečnostné diery a chyby. Zariadenia sa tak budú časom stávať čoraz zaniteľnejšími a menej odolnými voči hackerským útokom.

Posledným zo série Galaxy S10, ktorý ešte bude dostávať aktualizácie, je Samsung Galaxy S10 Lite. Môže sa zdať, že to vyznie trochu čudne, no pravdou je, že odľahčený model bol predstavený až po klasickej vlajkovej sérii, takže ide o novší smartfón.

Náš tip
Najčastejšie chyby, ktoré ľudia robia pri nabíjaní smartfónov
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+