MojAndroid

Spoločnosť Samsung má v 5G konektivite veľké plány. Informovala o rade nových partnerstiev s mobilnými operátormi v súvislosti práve so sieťami 5G. Samsung plánuje ešte toto leto uviesť 5G verziu najnovšej vlajkovej lode, Galaxy S10, ktorej predstavenia sme sa v San Franciscu zúčastnili aj my. To znie veľmi dobre, horšie je to však s dostupnosťou. Najskôr sa dočkajú zákazníci vo Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku, Švajčiarsku a vo Veľkej Británii. Na Slovensku si asi počkáme trochu dlhšie.

„Samsung má na svojom konte celý rad revolučných prvenstiev v odbore, a s hrdosťou oznamujeme, že vďaka spolupráci s niektorými z našich najosvedčenejších partnerov z radov mobilných operátorov uvedieme tento rok v lete na trh smartfón Galaxy S10 5G,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Spoločnosť Samsung už viac než desať rokov stojí na čele zásadného pokroku v oblasti globálnej konektivity a zúročuje pri tom svoje vizionárske inovácie a bezkonkurenčné odborné skúsenosti v oblasti hardvéru a služieb. Tieto nové partnerstvá s mobilnými operátormi sú výrazom nášho hlbokého odhodlania pokračovať v otvorenej spolupráci, aby sme mohli aj naďalej poskytovať zmysluplné inovácie a jedinečnú konektivitu, ktorá zásadne zmení spôsob, akým pracujeme, komunikujeme a sledujeme obsah.“

Podpora viacerých zahraničných operátorov, u nás si ešte počkáme

Používatelia smartfónu Samsung Galaxy S10 5G budú môcť využívať výhody konektivity sietí 5G vďaka spolupráci s nasledujúcimi operátormi: Deutsche Telekom, EE, Orange, Sunrise, Swisscom, TIM, Telefonica a Vodafone. Kedy bude Samsung Galaxy S10 5G dostupný aj na Slovensku zatiaľ nevieme.

 

„Deutsche Telekom si veľmi cení partnerskú spoluprácu so spoločnosťou Samsung, vďaka ktorej môžeme užívateľom ponúknuť špičkovú skúsenosť so sieťami 5G,“ uviedol Tim Hoettges, generálny riaditeľ spoločnosti Deutsche Telekom AG.

„Zákazníci spoločnosti EE môžu už dnes využívať najkvalitnejšie mobilné služby, aké sú vo Veľkej Británii dostupné, a ako líder v oblasti sietí 5G a konvergovaných inteligentných sietí budeme ešte viac dbať na to, aby mohli zostať pripojení kdekoľvek,“ vyhlásil Marc Allera, generálny riaditeľ spotrebiteľskej divízie spoločnosti BT. „V spolupráci s našimi poprednými partnermi, medzi ktorých patrí aj Samsung, spustíme tento rok prevádzku sietí 5G v šestnástich britských mestách, aby sme tak našim zákazníkom poskytli tú najlepšiu užívateľskú skúsenosť – chceme im zaručiť najrýchlejšie a najspoľahlivejšie spojenie v okamihoch, kedy to najviac potrebujú.“

„Na tento nový míľnik v našom partnerstve so spoločnosťou Samsung sme patrične hrdí,“ uviedol Stéphane Richard, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Orange Group.

„Máme v úmysle byť priekopníkom rozvoja sietí 5G v Európe a so spoločnosťou Samsung spolupracujeme na urýchlenom spustení služieb 5G, ktoré budú dostupné na smartfónoch Samsung,“ povedal Luigi Gubitosi, výkonný a generálny riaditeľ spoločnosti Telecom Italia. „Stanovili sme si náročný harmonogram a urobíme všetko pre to, aby sme dosiahli náš cieľ zohrať pri zavádzaní sietí 5G v Taliansku vedúcu úlohu.“

„Vítame dostupnosť ich prvého zariadenia, ktoré podporuje siete 5G, ktoré je pripravené pre európske siete 5G,“ uviedol Nick Read, generálny riaditeľ Vodafone Group. „Spoločnosť Vodafone je nesmierne potešená, že bude opäť spolupracovať so spoločnosťou Samsung a že tentokrát budeme stáť pri zrode éry 5G. Spoločne sa zameriame na to, aby sme zákazníkom v priebehu roka poskytli výhody vyšších rýchlostí a skvelých služieb, ktoré umožnia siete 5G spoločnosti Vodafone.“

Oveľa vyššie rýchlosti ako pri 4G sieťach

Siete 5G, ktoré smartfón Samsung Galaxy S10 5G podporuje, ponúkajú v porovnaní so sieťami 4G až 20-krát vyššie prenosové rýchosti a umožňujú tak rýchel streamovanie a sťahovanie, z vášho smartfónu sa tak môže stať veľmi výkonný hotspot. Obrovská rýchlosť príde vhod pri sťahovaní veľkých súborov či hraní online hier, kde prostredníctvom sietí 5G získate minimálne oneskorenie. Problémom nebude ani streamovanie 4K videí v reálnom čase.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
K predobjednávke Samsung Galaxy S10 v Orange dostanete slúchadlá Galaxy Buds zadarmo
Náš tip
Samsung Galaxy S10 vs. Galaxy S10e: V čom zaostáva lacnejší model? | POROVNANIE
Náš tip
Samsung Galaxy S10 vs Galaxy S10+: Ktorý si vybrať a prečo? | POROVNANIE
22.2.2019
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+