MojAndroid

Server DxOMark pravidelne testuje fotoaparáty vlajkových smartfónov a jeho výsledky sú brané verejnosťou aj médiami ako odborné ocenenie ich kvality. Posledný rok dominovali jeho rebríčku smartfóny čínskej spoločnosti Huawei, keď sa kráľom fotomobilov najprv stal pred rokom model Huawei P20 Pro, kvalitou sa mu vyrovnal až o pol roka mladší Huawei Mate 20 Pro a prekonala ich až novinka Huawei P30 Pro. Tá dosiahla v teste celkové skóre 112 bodov. Teraz sa jej v celkovom skóre zadného fotoaparátu vyrovnal 5G smartfón Samsung Galaxy S10 5G. Z pohľadu selfie kamery je dokonca víťazom. V teste selfie kamery, ktorý DxOMark začal robiť len nedávno, dosiahol 97 bodov oproti 89 bodom v Huawei P30 Pro.

Vo foto teste zadného fotoaparátu dosiahol Galaxy S10 5G skóre 117 bodov a vo video teste 100 bodov, čo je najviac spomedzi všetkých doteraz testovaných smartfónov. Samsung Galaxy S10 5G disponuje rovnakou trojicou snímačov, avšak sú doplnené ešte o štvrtý ToF senzor. Okrem štvrtého snímača pomáha lepším výsledkom aj vylepšený softvér. DxOMark vo fotoaparáte chváli vyváženie bielej, dobré podanie farieb, dobrý bokeh efekt, nízku hladinu šumu aj rýchly autofokus. Pri videu bola pochválená stabilizácia aj výsledné 4K video. Negatívom môže byť strata ostrosti na krajoch fotografií alebo detailov pri zoome.

Najlepšia selfie kamera

Pokiaľ niekto robí najradšej vlastné portréty, tak je preňho Galaxy S10 5G jednoznačnou voľbou. Z celkového skóre 97 bodov získal Galaxy S10 5G 101 bodov za fotografie a 90 bodov za video. Pomohol tomu aj 3D ToF senzor na prednej strane smartfónu, ktorý je dôvodom veľmi presnej expozície tváre fotografovanej osoby. DxOmark chváli aj nízky šum i pri slabšom osvetlení a ostré detaily za denného svetla aj v interiéroch. Negatívom môže byť napríklad trochu obmedzený rozsah ostrenia pri fotení skupinky ľudí.

17.4.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+