MojAndroid

Majiteľov smartfónu Samsung Galaxy S10 5G poteší, že ich zariadenie dostáva novú aktualizáciu softvéru. Bohužiaľ majiteľov pôvodných modelov vlajkovej série Galaxy S10 však určite nepoteší správa, že už žiadnu aktualizáciu nedostanú. Informáciu priniesol portál SamMobile.

Pôvodné modely série Galaxy S10 už žiadne aktualizácie neodstanú

Séria Galaxy S10 prišla na trh začiatkom roku 2019. Tvorili ju kompaktný smartfón Samsung Galaxy S10e, základný Samsung Galaxy S10 a prémiový Samsung Galaxy S10+. Bohužiaľ ani jeden t týchto modelov už žiadnu aktualizáciu nedostane, pretože im skončila záruka 3 rokov systémových aktualizácií a 4 rokov bezpečnostných aktualizácií.

Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Iný prípad je Samsung Galaxy S10 5G. Táto 5G verzia pôvodného modelu prišla na trh až o pár mesiacov neskôr, takže ešte na ňu platí záruka bezpečnostných aktualizácií. Vďaka nej teraz dostáva aprílovú bezpečnostnú záplatu s označením firmvéru G977BXXSEHWC1. Opravuje až 55 bezpečnostných chýb. Štyri z nich sa označujú ako kritické, zatiaľ čo 46 chýb má označenie ako vysoko prioritné.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si ju môžete vyhľadať aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred inštaláciou aktualizácie sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity. Zároveň  odporúčame byť pripojený k bezplatnej Wi-Fi, aby ste si ušetrili dáta z mobilného paušálu.

Aktualizuje aj konkurencia

Zahanbiť sa nenechá ani Xiaomi s aktualizáciami svojich modelov na nadstavbu MIUI 14. Tento týždeň bol aktualizovaný tri roky starý vlajkový model Xiaomi Mi 10 na systém Android 13 a MUI 14. Spoločnosť Huawei zase aktualizoval vlajkový model Huawei P40 Pro. V hre sú aj ďalší výrobcovia, napríklad OnePlus s ich nadstavbou OxygenOS 13.

Náš tip
Recenzia Samsung Galaxy A54: Nový dizajn, rovnaký problém
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
10.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+