MojAndroid

Už je to tu zas! Sudca v Holandsku v spore Apple proti Samsungu rozhodol o porušovaní Apple patentu pri telefónoch Galaxy S, Galaxy SII a Galaxy Ace. Predaj týchto modelov bude v celej Európskej únii zakázaný! Rozsudok nadobudne platnosť 13. októbra, preto ak máte o niektorý z týchto telefónov záujem do tohto dátumu budú ešte bežne dostupné v obchodoch.

Podľa sudcu Samsung porušuje nasledovné patenty:

EP 2,059,868 – metóda scrollovania/ prehliadania galérie.

Samsung sa k tejto situácii vyjadril prehláseniami, že softvér, ktorý porušuje patenty spoločnosti Apple nahradí – konkrétne ide o Galériu, ktorá je štandardnou aplikáciou v Androide 2.3.  To by nakoniec malo zvrátiť nepriaznivý vývoj a znova povoliť predaj. Zákaz sa netýka Samsung tabletu GAlaxy Tab 10.1, ktorý už funguje s Android Honeycomb. O ďalších novinkách vás budeme informovať.

Zdroj: endgadget.com

24.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+