MojAndroid

Spoločnosť Samsung má so svojou pripravovanou vlajkovou loďou Galaxy S IV veľké plány. Prvý mesiac plánuje predať 10 miliónov tohto zariadenia a ako sa najnovšie ukázalo, celkový predaj môže dosiahnuť až métu 100 miliónov. Tvrdí to analytik Peter Misek z Jefferies & Company, ktorý rovnaké číslo podáva aj investorom firmy. Samsung Galaxy S IV by sa tak mal stať najpopulárnejším Android zariadením na svete, pričom by porazil aj predajnosť predošlých smartfónov z Galaxy S rady.

Galaxy-S

Misek okrem predbežného odhadu predajnosti najnovšieho Samsung zariadenia verejnosti povedal aj o tom, aký to bude mať dopad na konkurenciu. Spomínal hlavne spoločnosť Apple, ktorá má veľké množstvo dodávateľov komponentov so Samsungom spoločných. Tvrdí, že ak Samsung plánuje predať 100 miliónov kusov Galaxy S IV, ovplyvní to dodávky pre spoločnosť Apple, nakoľko dodávatelia nebudú schopní vyrábať dostatočné množstvo komponentov pre obe firmy. Podľa neho dodávatelia uprednostnia Samsung a jeho zákazku, jednak preto, že Samsung má dostatok peňazí a dobrú platbyschopnosť a jednak preto, že výroba najnovšieho iPhone 5 neustále klesá, podľa informácií od ďalších dodávateľov komponentov pre toto zariadenie. Misek sa k celej veci vyjadril:

“Enormný plán Samsungu na predaj 100 miliónov kusov Galaxy S IV (jeho predchodcu Galaxy S III sa odhadom predalo 60 miliónov) vedie niekoľkých dodávateľov k tomu, aby prerozdelili svoje objednávky medzi spoločnosť Samsung a spoločnosť Apple, v prospech prvej menovanej.”

Misek okrem iného tvrdí aj to, že Samsung, narozdiel od iných dodávateľov, so svojimi objednávkami a predajom nebude meškať, na čo sa patrične aj pripravuje. Bude tak rozhodne zaujímavé sledovať situáciu, ktorá na trhu nastane po predstavení najnovšieho smartfónu spoločnosti Samsung. Bude sa musieť postaviť veľkým rivalom, akými sú v tejto chvíli Sony Xperia Z, HTC One (M7), či pripravovaný Google/Motorola X Phone a ďalšie Nexus zariadenia. Plány Samsungu sú odvážne aj v porovnaní s tým, čo sa momentálne na trhu deje. Prichádza čoraz viac ázijských výrobcov s výborným pomerom cena/výkon a s množstvom zariadení v strednej triede, ktorá sa na svete predáva najviac, nakoľko ľudia nemajú dostatok peňazí na kupovanie najnovších zariadení so super výkonom. Samsungu by však jeho plán mohol vyjsť, nakoľko je jeho Galaxy S rada tak úspešná, ako konkurenčný iPhone – každá novinka sa predáva lepšie, ako jej predchodca. So 60 miliónovým predajom S3-jky by tak Samsung reálne mohol predať aj viac ako 80 miliónov smartfónov Galaxy S IV.

Zdroj: AndroidAuthority

15.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+