MojAndroid

Ak vlastníte telefón Samsung Galaxy S II, zbystrite pozornosť. Aktualizácia na najnovší Android Ice Cream Sandwich 4.0.3 pre túto vlajkovú loď sa vám nemusí vyplatiť. Drvivá väčšina používateľov ju odporúča a my sa s nimi stotožňujeme, no máme aj negatívne skúsenosti s aktualizáciou.


Asi jedna z najzávažnejších chýb sa objavila na mojom telefóne Samsung Galaxy S.  Zakúpil som si ho vo Veľkej Británii u operátora O2 s predinštalovaným Androidom vo verzi 2.3.3 Gingerbread. Doma som ho napojil na software Samsung Kies v počítači a skontroloval aktualizáciu. Tá samozrejme bola k dispozícii.  Preberanie som potvrdil a čakal až sa dokončí. Všetko prebehlo bez komplikácií a telefón dokončoval update nového operačného systému.

Po štarte telefónu a úvodných nastaveniach som spozoroval, že aj napriek vloženej SIM karte mi telefón písal „Emergency call only“ a podčiarkol to hláškou, že SIM kartu nemôže zaregistrovať. Druhá chyba sa vyskytla pri Lockscreene – Odomykacej obrazovke. Tá tam vôbec nebola. Nastavil som si odomykací vzor, odomknutie pohľadom do kamery, alebo obyčajné odomknutie posunom, no ani jedno nefungovalo. Obrazovka tam proste nebola.

Factory reset  nepomohol a tak som pátral na internete po príčine chyby. Nenašiel som. Isté len je, že sú prípady s takýmito chybami, alebo nefunkčným Google kontom či sieťou. Rovnaká chyba sa dokonca objavila aj u nášho čitateľa, ktorý postupoval rovnako ako ja – downgradom.

Downgrade, alebo zníženie verzie softweru bola jediná možnosť, ako s telefónom pracovať. Najprv som ale skúsil iné oficiálne ROM-ky s Androidom 4 pre Nemecko, Českú republiku a Veľkú Britániu. Pri každej sa vyskytli rovnaké chyby.

Pre  Android 2.3.5, ktorý som šiel inštalovať som zvolil opäť oficiálnu ROM, no tentoraz pre Slovensko. Downgrade prebehol úspešne a po Factory resete telefón opäť funguje tak, ako má.

Na weboch venujúcich sa aktualizácii na ICS je mnoho komentároch nespokojných užívateľov, ktorým telefón mrzne  a vyskytli sa drobné chyby, no iní užívatelia radia, že pomáha Wipe v Recovery móde. Aby sme ale nekrivdili Samsungu, taktiež je mnoho spokojných užívateľov a je ich oveľa viac, ako tých s negatívnym postojom.

 

A čo vy? Prebehol u vás update bez problémov? Podeľte sa s nami o vaše postrehy v komentároch.  Na záver pre vás máme jednu radu, ktorá môže pomôcť.  Skúse si nainštalovať poľskú ROM-ku Androidu 4, ktorá je podľa reakcií tou najvydarenejšou a najstabilnejšou.

Graf ceny produktu Samsung i9100 Galaxy S II poskytuje server Heureka.sk

Samsung i9100 Galaxy S II môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

24.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+