MojAndroid

Možno si ešte pamätáte na Samsung Galaxy S II – vyšiel začiatkom roka 2011 a čoskoro oslávi okrúhle desiate narodeniny. Dnes ho však už pravdepodobne nikto nepoužíva alebo je to inak?

Minimálne zopár vývojárov z komunity XDA ho stále používa. Tým sa totiž podarilo priniesť najnovší operačný systém Android 11 pre tento praveký mobil. Konkrétne ide o neoficiálnu verziu Lineage 18.1, ktorá je postavená na čistom Androide 11.

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II s Androidom 11

Samsung Galaxy S2 prišiel na trh s malým 4,3″ Super AMOLED Plus displejom s rozlíšením 480 x 800 pixelov, 1 GB RAM, dvojjadrovým procesorom Exynos 4210 Dual, 8 MP zadným a 2 MP predným snímačom a s 1650 mAh batériou.

Spomínaná verzia vám pôjde ak máte model GT-I9100. Kým väčšina základných funkcií ako Wi-Fi, fotoaparáty alebo audio idú, existuje aj zopár takých, ktoré zatiaľ nefungujú. Modem nefunguje práve najlepšie – viete prijímať hovory, ale neviete ich uskutočňovať, GPS, FM rádio a pár ďalších ešte nefungujú.

Tento firmvér je zatiaľ len na testovacie účely a nemal by sa používať na denno denné používanie. Aj keď si myslíme, že už takmer nikto tento smartfón denne nevyužíva. Možno len tak v zásuvke pohodené a ak sa náhodou budete cez Vianoce nudiť, môžete si skúsiť do neho nainštalovať Android 11.

Ak sa predsa len rozhodnete tento firmvér odskúšať, mali by ste mať aspoň nejakú skúsenosť s inštalovaním upravených ROM-iek. Inak sa vám môže stať, že zariadenie znefunkčníte.

Náš tip
Xiaomi Mi 11: Poznáme presný dátum predstavenia a ďalšie detaily

22.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+