MojAndroid

O inteligentnom prsteni Samsungu, ktorý by podrobne meral zdravotné funkcie a bol prepojený s aplikáciou Health sa hovorilo už minulý rok. Vo februári tohto roka na MWC v Barcelone výrobca konečne svoju pripravovanú novinku ukázal a potvrdil tak, že na vývoji Galaxy Ring naozaj pracuje.

Mohlo by vás zaujímať:

Samsung Galaxy Ring
Samsung Galaxy Ring | Zdroj: MôjAndroid

Slovensko zatiaľ mimo hry

Oficiálne predstavenie Samsung Galaxy Ring konečne prebehlo, prsteň mal premiéru spolu s novými skladacími smartfónmi, inteligentnými hodinkami a bezdrôtovými slúchadlami. Problém je, že zatiaľ je určený len pre malý okruh krajín, kde sa bude predávať, a to v Nemecku, Francúzsku a Veľkej Británii. Slováci si tak budú musieť ešte počkať. Potvrdilo nám to slovenské zastúpenie spoločnosti Samsung.

Základné parametre Samsung Galaxy Ring:

Rozmery: 7,0 mm x 2,6 mm, hmotnosť od 2,3 (veľkosť 5) do 3,0 g (veľkosť 13), pamäť 8 MB, batéria 18 mAh (5) – 23,5 mAh (13), batéria v nabíjacom puzdre 361 mAh, výdrž až 7 dní, senzor PPG, meranie teploty kože, akcelerometer, Bluetooth 5.4, certifikácia IP68, 10ATM, materiál titánová trieda 5, farby Titánová čierna, Titánová strieborná a Titánovo zlatá.

Samsung Galaxy Ring
Samsung Galaxy Ring | Zdroj: Samsung

Kým na slovenský trh príde, čo sa očakáva v priebehu budúceho roka, budeme si môcť aspoň prečítať skúsenosti používateľov z krajín, kde bude smart prsteň dostupný. Záujemca o tento produkt tak bude mať viac informácií a ľahšie rozhodovanie, či si Galaxy Ring zakúpi, lebo sa potvrdila aj jeho cena 449 eur. Čo nie je málo, najmä ak sa konkurenčné prstene sa predávajú za výrazne nižšiu cenu.

Samsung Galaxy Ring
Samsung Galaxy Ring | Zdroj: Samsung

Samsung Galaxy Ring spárujete iba so zariadením Galaxy

Aktuálne v redakcii testujeme RingConn, ktorý má na Slovensku cenovku 299 eur. Nepotrebujete k nemu žiadne mesačné predplatné, ako pri známom prsteni Oura Ring. Nevýhodou novinky od Samsungu bude funkčnosť iba so zariadením Galaxy, teda ak používate smartfón inej značky a chceli by ste Samsung prsteň, budete musieť zmeniť značku. Našťastie sa potvrdilo, že nebude nutné žiadne predplatné. Všetky namerané údaje sa synchronizujú s aplikáciou Samsung Health.

Súčasťou výbavy prsteňa sú osvedčené senzorové technológie, monitoruje zdravotný stav i spánok. Hmotnosť je podľa veľkosti od 2,3 – 3 gramov. Samozrejmosťou je odolnosť IP68 a 10ATM. Integrovaná batéria zabezpečí nepretržité používanie počas siedmich dní a dobijete ho v špeciálnom puzdre s LED indikátorov stavu nabitia.

Samsung Galaxy Ring
Samsung Galaxy Ring | Zdroj: Samsung

Zaujímavosťou je používanie gesta (dvojité stlačenie) na prsteni, pomocou ktorého na diaľku vypnete budík na smartfóne alebo poslúži aj ako diaľková spúšť fotoaparátu. Samsung Galaxy Ring je dostupný v troch farbách – titánovej čiernej, titánovej striebornej a titánovej zlatej a na výber máte z deviatich veľkostí.

Náš tip
Samsung Galaxy Z Flip6: Vylepšený vonkajší displej, výkonnejší hardvér a silnejšia batéria

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+