MojAndroid

Postupne sa čoraz viac v dennej realite dostávame k vychytávkam, ktoré bolo voľakedy vidieť len v špionážnych filmoch. Začalo to inteligentnými hodinkami a teraz prechádzame až k inteligentným prsteňom. Na trhu existujú už pár rokov a zastrešuje ich niekoľko výrobcov, ale neboli nejak značne populárne. Spoločnosť Samsung sa to ale rozhodla zmeniť so svojim Galaxy Ring. Deň pred oficiálnym predstavením vieme, koľko bude zrejme stáť. Informuje o tom internetový portál 9to5Google.


Mohlo by vás zaujímať:


Predpokladaná cena

Samozrejme, ešte nie je nič potvrdené, ale veľká časť uniknutých informácií vo svete technológií sa neskôr potvrdí ako pravdivá. Značky ako napr. The Oura Ring (jeden z pôvodných výrobcov inteligentných prsteňov) svoju technológiu nacenil na 299 USD. Lacnejší je prsteň od RingConn, s cenovkou 279 USD. Ten aktuálne v redakcii testujeme.

Samsung Galaxy Ring
Samsung Galaxy Ring | Zdroj: MôjAndroid

Špekulovalo sa, že Samsung Galaxy Ring by mal stáť niečo cez 300 USD a taktiež sa rozprávalo o tom, že by bol súčasťou predplatného. To sa do dnešného dňa nepotvrdilo. Aj keď presné detaily sa dozvieme až 10. júla, unikla informácia, že vo Francúzsku prsteň bude možné kúpiť od 449 eur.

Nie je jasné, koľko bude stáť mimo Európskej únie. Zrejme nepôjde o priamu konverziu meny, podobne ako v iných prípadoch súvisiacich so Samsungom. Odhalená cenovka sa ale mnohým zdá privysoká.

Čo už vieme

Galaxy Ring by sa mal začať predávať 19. júla v 13 veľkostiach a troch rôznych farbách. Kapacita batérie sa odvíja priamo od veľkosti prsteňa. Čím väčší prsteň, tým dlhšia výdrž. V tomto prípade na tom získajú zákazníci s hrubšími prstami. Prsteň sa zameriava na presnejšie merania zdravotných a fitness funkcií v porovnaní napr. s inteligentnými hodinkami.

Nabíjať sa bude zrejme cez špeciálne prenosné puzdro s USB-C portom. Systém by mal fungovať podobne ako pri nabíjaní slúchadiel. Bezdrôtové nabíjanie puzdra zatiaľ nebolo potvrdené. Každopádne, všetky potrebné informácie sa dozvieme 10. júla na Samsung Unpacked.

Náš tip
Samsung Galaxy S24 Ultra dostane veľkú aktualizáciu. Výrazne zlepší fotoaparáty

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+