MojAndroid

Dnes sa v Londýne začína akcia spoločnosti Samsung s názvom The GALAXY Note WORLD TOUR, na ktorej oficiálne predstaví novinku smartfón-tablet Galaxy Note. Toto Android zariadenie je kontroverzné najmä svojim veľkým 5,3 palcovým displejom Super AMOLED s HD rozlíšením, ktorý je ťažko niekde zaradiť – pre niekoho to bude už tablet pre iných stále smartfón. Samsung toto rozhodnutie necháva na nás samotných.

Galaxy Note je poháňaný dvojjadrovým procesorom s taktom 1,4GHz, 1GB RAM a vnútornou pamäťou 16/32GB, ktorá môže byť doplnená o kapacitu microSD pamäťovej karty. Zariadenie má k dispozícii 8Mpix fotoaparát s LED bleskom, ktorý je schopný natáčať aj Full HD video. Podporuje všetky štandardné formy pripojenie ako WiFi, Bluetooth a HSPA+, ale na výber bude aj model s LTE konektivitou. Najväčším lákadlom, ktorým chce Galaxy Note zaujať je ale jeho stylus a upravený softvér Androidu 2.3 Gingerbread. Stylus, nazývaný tiež S Pen, je možné použiť na rôzne účely od upravovania fotografií, kreslenia, robenia screenshotov až po ručne písanie textov – možností je veľa a Samsung k tomuto účelu vybavil Galaxy Note radou vlastného softvéru akým je To-do manager S Planner alebo poznámkový blog S Memo. Novinka prináša, okrem ovládania zariadenia cez nový S Pen, zjednodušenie tvorby printscreenov priamo zo zariadenia – stačí len prejsť rukou ponad displej zľava doprava. Prvé video s predstavením nových funkcií a používateľského rozhrania Samsung Galaxy Note nájdete v priloženom videu.

Telo tohto zariadenia si aj pri svojich parametroch a vybavení zachovalo minimálnu hrúbku len 9,65mm, pričom sa našlo aj miesto pre samotný stylus. K dlhej výdrži by mala prispieť batéria s kapacitou až 2500mAh.

MojAndroid.sk tím sa vydal priamo do Londýna a zúčastní sa predstavenia Galaxy Note, ktoré sa začína o 20:00 nášho času. Preto sa môžete tešiť na živé fotografie a video: ktoré neskôr doplníme do tohto článku ;).

 

Ak máte záujem, Samsung z tohto podujatia vysiela aj live stream prostredníctvom ich Facebook fan stránky.

Fotogaléria z predstavenia Galaxy Note:

Autori: Fero Chovaňák, Michal Chabada

Spoločnosť Samsung hradila redaktorovi náklady na evente The Galaxy Note World Tour.

31.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+